Ceny na polských chatách 2006

Horské chaty v Polsku jsou v provozu celý rok

Letní sezóna je v plném proudu a my přinášíme něco pro ty, kteří se chystají na druhou polovinu prázdnin do polských Tater. Tady je kompletní přehled cen s několika tipy, které mohou usnadnit výběr túr v Polsku či plánování vícedenních přechodů.

Tatry Zachodnie

Západní Tatry nabízejí v Polské části pět stylových horských chat. Nejluxusnější z nich je horský hotel Kalatówki (Schronisko na Kalatówkach). Nocleh zde zahrnuje vždy snídani, nejlevnější přespání tu stojí 35 zl. Naopak blízko odtud ležící Schronisko na Hali Kondratowej patří k nejlevnějším ubytovacím zařízením - nocleh stojí 20 zl.

Chata Murowaniec v Dolině Gasienicowe, která je asi nejlepším východiskem na Orlu Perć, nabízí ubytování již od 28 zl. Chata Ornak (Schronisko na Hali Ornak) leží v dolině Kościeliskej, obklopené vápencovými útesy. Vedle nádherných výhledů na Bystrou a Blyšť nabízí také ubytování. Cena se pohybuje mezi 27 a 35 zl, podle počtu lůžek na pokoji.

Poslední chatou je Schronisko na Polanie Chochołowskiej, kde se dá také pohodlně ubytovat za rozumnou cenu 25-40 zl (je-li chata plně obsazená lze přespat i levněji na podlaze).

Tatry Wysokie

Východní část Tater je v Polsku na chaty chudší, než na Slovensku, najdeme zde pouze tři vysokohorská "schroniska". Nejvýše z  nich leží chata u pěti polských jezer (Schronisko v Dolinie Pięciu Stawów Polskich). Za ubytování v krásném dřevěném interiéru zaplatíte 21-25 zl podle typu pokoje. Pokud bude chata náhodou plná, umožní vám tu také nocleh na zemi (15 zl). Ráno odtud můžemte vyrazit na Orlu Perć, nebo třeba přes Szpiglasowu Przełęcz do doliny Morskieho Oka.

Zde se nachází další známá chata (Schronisko nad Morskim Okiem), kterou navštívil i bývalý papež Jan Pavel II. Tato chata nabízí nocleh v  cenovém rozpětí 32-42 zl. Odtud vede přímá cesta k jedinému oficiálnímu hraničnímu přechodu na hřebeni Tater - přes Czarny Staw na vrchol Rysů.

Poslední chatou je Schronisko v Dolinie Roztoki. V blízkosti Mickiewiczových vodopádů vás tu přivítají milí lidé a lidové ceny (22-30 zl za postel).

%%full%%

Upozornění

Podobně jako na Slovensku, i na polských chatách se vybírá za ubytování rekreační poplatek (většinou 1 nebo 1,5 zl). Dále je třeba zdůraznit, že přecházet hranice mezi Slovenskem a Polskem lze podle právních předpisů pouze na oficiálních přechodech.

Vedle Lysé Polany tak mají turisti jedinou možnost, jak legálně přejít hranici, a to na vrcholu Rysů. Všechny ostatní "schůdné" cesty znamenají porušení návštěvního pořádku TANAPu či TPN a zároveň zákonů o  hraničních přechodech a překračování státní hranice (stejnojmenná závazná dohoda byla uzavřena 1.7.1999 mezi vládami Polské a Slovenské republiky).

Vyhledejte si ubytování


  • Slovakia.travel
  • Horská záchranná služba
  • Union Pojišťovna
  • Liptov
  • Booking.com - rezervace ubytování v Tatrách
  • Slovakia Tatry
  • Alpenverein Edelweiss

Top

↑ nahoru