Ceny na tatranských chatách 2010

Znovu jsme pro vás zjistili podrobnosti o cenách na horských chatách.

Od zítřka se otevírají turistické chodníky a tak jako už každoročně přinášíme přehled cen a novinek na tatranských chatách. Letošní rok je ve znamení rekonstrukcí tradičních vysokohorských útočišť, na Sliezském domu a pod Rysy se proto letos neubytujete, naopak na Térynce vás uvítá nečekaný komfort.

Vysoké Tatry

Na klasických turisticko-horolezeckých chatách ve Vysokých Tatrách, jako např. Zamkovského, Zbojnícka nebo Chata pri Zelenom plese platí loňský stav. Za nocleh s polopenzí běžný turista zaplatí na "Zbojandě" 21,30 €, na "Brnčalce" 26 € a na "Zámce" 25-28 € (podle délky ubytování). Na všech těchto chatách mají členové horolezeckých či turistických organizací tradičně nárok na různé slevy.

Výjimkou není ani aktuálně nejlevnější Téryho chata (základní cena včetně polopenze je 20 €, pro členy ČHSJAMES 19, resp. 18 €). Právě Terynka se přitom letos může pochlubit opravdu zajímavými novinkami: kapacita ubytování sice zůstala beze změny (24 lůžek), letos si už ale můžete posedět ve výrazně rozšířené (prakticky zdvojnásobené) jídelně, komfort výrazně zvyšuje i elektrická energie získávaná z nových fotovoltaických panelů nebo wi-fi připojení na internet. Chatař Miro Jílek během sezóny plánuje i webovou kameru, která každému umožní on-line pohled na aktuální počasí.

Chata pod Rysmi letos prochází generální rekonstrukcí (měla by začít právě v tomto týdnu) a ubytování neposkytuje (pouze do 15.7.). V provozu však podle slov chataře Viktora Beránka bude aspoň občerstvení nebo polévka, podle možností. Také horský hotel Sliezsky dom je v rekonstrukci, otevřený po celý rok bude jen bufet.

Na Popradském plese se nic nemění, ceny noclehu zůstávají v rozpětí 15-28 €, polopenze stojí 9,50 €. Stejné ceny platí i na Chatě pod Soliskom, kde ubytování stojí 16 € Sk, snídani s večeří pořídíte celkem za cca 10 €. A jedno překvapení na závěr - na Bilíkově chatě na Hrebienku letos cena dokonce klesla - z 25 na 20 € za nocleh.

Belianské Tatry

Chata Plesnivec v Belianských Tatrách mírně zdražila, cena noclehu je odstupňována podle délky ubytování - 11, 10 nebo 9 € (při ubytování na 3 a více nocí). Polopenzi je nutné v případě zájmu domluvit předem, vyjde potom na 10 €.

Západné Tatry

Ceny na chatách v Západních Tatrách se od loňska změnily jen minimálně, např. na Zverovce stále platí ceny za nocleh od 6,60 € (v pětilůžkovém srubu) až po cca 17 € na osobu v pokoji s příslušenstvím, polopenze stojí 8,30 €. Na Žiarské chatě stojí jedna noc stále 13 €, v noclehárně s vlastním spacákem 7  €, polopenze vyjde na 8 €. Při ubytování na více nocí s polopenzí zaplatíte 20 €. Nejevnější je stále přespání na chatě Pod Náružím, přestože o euro dražší než loni (letos tedy 5 €), k  ubytování na chatě ovšem musíte počítat s vlastním stravováním.

Nízke Tatry

V Nízkých Tatrách, resp. na jejich hřebeni pod vrcholy Chopku a  Ďumbieru jsou ceny stejné jako loni - noc se snídaní na chatě M.R.Štefánika 12 €, na Kamenné chatě pod Chopkom 12,40 €. Výrazněji poskočila jen cena za nocleh na Útulni Ďurková pod Chabencom, ale i přesto je tu za 5 € stále nejlevnější ubytování ve vysokohorském prostředí (i když skromné - spí se na matracích, vlastní spacák je výhodou).

Nově do našeho "rychlého přehledu" zařazujeme i v loňském roce zrenovovanou Chatu Magurka, ležící přímo pod hřebenem Nízkých Tater. I ta nabízí den pobytu za velmi příjemné ceny (podle vybavenosti pokoje - turistický pokoj 7 €, pokoj s vlastní koupelnou 10 €).

Vyhledejte si ubytování


  • Slovakia.travel
  • Horská záchranná služba
  • Union Pojišťovna
  • Liptov
  • Booking.com - rezervace ubytování v Tatrách
  • Slovakia Tatry
  • Alpenverein Edelweiss

Top

↑ nahoru