Ceny na tatranských chatách 2012

Znovu jsme pro vás zjistili podrobnosti o cenách na horských chatách.

O uplynulém víkendu se pro veřejnost opět otevřely turistické chodníky. Na serveru Tatry.cz každoročně v tuto dobu zveřejňujeme přehled cen a novinek na tatranských chatách, v horských hotelích i v kempech. Největší očekávání v tomto směru se letos týká znovuotevřené chaty pod Rysy - i přes dokončovací úpravy už chata poskytuje přístřeší i stravu.

Chata pri Zelenom pleseVysoké Tatry

Ve Vysokých Tatrách se letos po rekonstrukci obnovuje běžný provoz nejvýše položené Chaty pod Rysy. Podle chataře Viktora Beránka chata už nabízí ubytování (nocleh za 15 €) i stravu (polopenze vychází cca na 10 € (větší jedlíci si mohou dopřát více podle výběru). I za provozu je ale nutno počítat v průběhu sezóny ještě s dokončovacími úpravami chaty pod sedlem Váha.

K nejoblíbenějším turistickým cílům patří stále Studené doliny a chaty v nich. Základní cena ubytování se snídaní či polopenzí na Téryho chatě vychází podobně jako vloni na 16 €, resp. 22 €, na Zbojnické chatě se ovšem zdražovalo - za den pobytu zaplatíte 22 (se snídaní), resp. 27 € (s polopenzí). Chata pri Zelenom plese ceny se od loňska upravila o 1 € - cena noclehu je nyní 14 €, snídaně stojí 5,50 € a dalších 8,50 si připlatíme za večeři. Členové ČHS, JAMESu apod. samozřejmě mohou na všech třech chatách využít slevy. Na Zamkovského chatě zatím platí ceny z loňské sezóny, tj. 18 € za první noc, při delším pobytu stojí nocleh 16 €. Loňské ceny platí i na Chatě pod Soliskom - ubytování 16 €, snídani s večeří pořídíte podle výběru z jídelního lístku kolem 10-11 €.

Horský hotel Sliezsky dom je tradičně nejdražší ubytovací kapacitou v horském prostředí. Za exkluzivní polohu i vysoký standard ubytování si musí návštěvník - ceny ubytování se pohybují od 35 € za noc se snídaní až po 120 € za jednoho ubytovaného (v mezonetovém apartmánu). V hotelu Popradské pleso platí loňské ceny (turistický pokoj od 14 €, hotelový pokoj od 16 do 28 €, apartmán pro 2 osoby vyjde na 80 € na noc).

Belianské Tatry

Chata PlesnivecBelianských Tatrách mírně zdražila (o 1 €/noc). Jedna noc tedy stojí 12 €, při ubytování na 3 a více nocí jen 10 € (máte-li vlastní spacák, platíte vždy jen 10 €). Polopenzi je nutné v případě zájmu domluvit předem, vyjde na 12 €.

Západné Tatry

Ceny na chatách v Západních Tatrách se téměř nezměnily. Na Zverovce platí ceny za nocleh od 6,60 € (v pětilůžkovém srubu) až po 17 € na osobu v pokoji s příslušenstvím, polopenze stojí 8,90 €. Na Žiarské chatě stojí jedna noc stále 13 €, polopenze pak vyjde na 9 € (při delším pobytu je cena 20 € včetně polopenze). Nejlevnější je stále přespání na chatě Pod Náružím (5 €), k ubytování na chatě ovšem musíte počítat s vlastním stravováním. Chata Oravice nabízí nocleh ve 2-5 lůžkovém pokoji za 12 €, v přidružených chatkách Vodárka a Hájovňa lze přespat za 11 €.

Nízke Tatry

V Nízkých Tatrách, resp. na jejich hřebeni pod vrcholy Chopku a Ďumbieru se ceny mírně zvedly - noc se snídaní na chatě M.R.Štefánika stojí 14 €, na Kamenné chatě pod Chopkom 13 € (s polopenzí 18 €). Cena za nocleh na Útulni Ďurková pod Chabencom je 5 € - jedná se o nejlevnější ubytování ve vysokohorském prostředí (i když skromné - doporučujeme vlastní spacák). Novým správcem je od loňska Tomáš Lupták, tel. 00421 949 792 997. Chata Magurka, ležící pod hřebenem Nízkých Tater, nabízí rovněž velmi příznivé ceny (podle vybavenosti pokoje - turistický pokoj 7 €, pokoj s vlastní koupelnou 10 €).

Zajímavosti

  • Chata pod Rysmi se otevírá po celkové rekonstrukci - vlastně se však jedná o úplně novou chatu, ale na původním místě. Přijďte se přesvědčit, jestli je to stále staré dobré Sľobodné kráľovstvo Rysy. Je ale třeba počítat ještě s případnými dokončovacími úpravami.

Přílohy


  • Slovakia.travel
  • Horská záchranná služba
  • Union Pojišťovna
  • Liptov
  • Booking.com - rezervace ubytování v Tatrách
  • Slovakia Tatry
  • Alpenverein Edelweiss

Top

↑ nahoru