Ceny na tatranských chatách 2013

Znovu jsme pro vás zjistili podrobnosti o cenách na horských chatách.

Začaly prázdniny a většina turistů dříve nebo později zamíří k nějaké tatranské chatě. Jestli vás zajímá, za kolik se kde dá ubytovat či najíst nebo jaké novinky letos chystají, je právě pro vás následující přehled cen a novinek. Ceny na chatách, v horských hotelích i v kempech na Tatry.cz sledujeme každoročně.

Nová Chata pod RysyVysoké Tatry

Vyslovených novinek na chatách ve Vysokých Tatrách letos příliš není, nepočítáme-li drobné úpravy cen na některých z nich. Např. na Téryho chatě stojí samotný nocleh bez stravy 20 €, ovšem ubytovaní se snídaní mají zvýhodněnou cenu 18 €. Podobně je to i na Zbojnické chatě (22 € bez a 21 € se snídaní). O jedno euro na noc podražila cena na Chatě pod Rysy, která vloni po kompletní přestavbě obnovila plný provoz. Chata pri Zelenom plese drží loňské ceny - nocleh stojí 14 €, snídaně 5,50 € a dalších 8,50 si připlatíme za večeři. Členové ČHSJAMESu apod. samozřejmě mohou na všech tradičních chatách využít slevy. 

V horském hotelu Popradské pleso od loňska ceny také mírně zvýšili (turistický pokoj od 16 €, hotelový pokoj od 18 do 30 €. Největší cenovou revoluci tak přichystal Horský hotel Sliezsky dom. Ten je už dlouhodobě nejexkluzivnější a nejdražší ubytovací kapacitou v horském prostředí, letos však upravil cenovou politiku - v ceně ubytování je již zahrnuta polopenze. Jeden ubytovaný tak za den pobytu s polopenzí zaplatí min. 82 €, cena za pokoj pro dva je pak 123 € (v přepočtu za jednu osobu tedy 61,50 €).

Západní Tatry

Západních Tatrách se ceny změnily také jen mírně. Žiarská chata nabízí nocleh za 14 €, s polopenzí za 22 € (při pobytu delším než 2 dny je cena 13 €, resp. 21 € s polopenzí). Na Zverovce platí loňské ceny - od 6,60 € (za nocleh v pětilůžkovém srubu) až po 17 € na osobu v pokoji s příslušenstvím. Nejlevnější je stále přespání na chatě Pod Náružím (5 €), k ubytování na chatě ovšem musíte počítat s vlastním stravováním. Zajímavou novinkou je ovšem zlevnění pobytu na turistické Chatě Oravice - nabízí nocleh ve 2-4 lůžkovém pokoji za 10 €, polopenze v místní restauraci vyjde na 7 € a plná penze na 12 €. Levnější je už jen turistická chatka Jakubiná v areálu ATC Račkova dolina, která stojí 8 € za os./noc.

Nízké Tatry

Nízkých Tatrách, resp. na jejich hřebeni pod vrcholy Chopku a Ďumbieru se ceny opět mírně zvýšily - noc se snídaní na chatě M.R.Štefánika stojí 16 €, na Kamenné chatě pod Chopkom 15 € (s polopenzí 22 €). Cena za nocleh na Útulni Ďurková pod Chabencom je 5 € - jedná se o nejlevnější ubytování ve vysokohorském prostředí (i když skromné - doporučujeme vlastní spacák). Chata Magurka, ležící pod hřebenem Nízkých Tater, nabízí rovněž velmi příznivé ceny (podle vybavenosti pokoje - turistický pokoj 7 €, pokoj s vlastní koupelnou 10 €).

Vyhledejte si ubytování


  • Slovakia.travel
  • Horská záchranná služba
  • Union Pojišťovna
  • Liptov
  • Booking.com - rezervace ubytování v Tatrách
  • Slovakia Tatry
  • Alpenverein Edelweiss

Top

↑ nahoru