Ceny na tatranských chatách 2015 - 2. část

Přehled aktuálních cen na horských chatách v Tatrách na Slovensku

Před začátkem nové turistické sezóny jsme prošli přehled možností ubytování na chatách. Co je na chatách nového? Tentokrát doplňujeme ceníky na chatách v Západních, Belianských a Nízkých Tatrách.

Žiarska chataBelianské Tatry

Navzdory snahám o obnově  Kežmarské chaty, jedinou veřejnosti otevřenou chatou v Belianských Tatrách je skromná chata Plesnivec. Na ní lze jednorázově přespat za 15 €/noc, ubytování na 2 a více nocí stojí už jen 13 €/os. S vlastním spacákem spíte za 12 €. Snídani a večeři tu nabízí za 4,50, resp. 7,50 € a polopenze tedy vychází na 12 €.

Západné Tatry

Na Žiarské chatě, provozované TJ Družba Smrečany - Žiar, se loňské ceny zvyšovaly. Ubytování s spolopenzí na 1-2 dny stojí už 24 €, na 3 a více nocí pak 23 €. Při ubytování bez jídla (15, resp. 14 €) se dá snídaně či veřeře doobjednat za 4, resp. 6 €. I na Zverovce platí nové ceny. Základní cena za nocleh bez jídla se pohybuje podle kvality a obsazenosti vybraného pokoje (2 až 8 lůžkový) zhruba od 10 do 13 €/os./noc, v 5 lůžkovém srubu lze přespat za 6,60 €. K tomu si můžete objednat polopenzi za necelých 9 € nebo plnou penzi za 13 €. A i v dalším zařízení na severní straně Roháčů, v chatě Oravice, udrželi loňské ceny. Nocleh tu stojí 10 € (se spacákem dokonce 8 €), polopenze 7 a plná penze 12 €. A konečně chata Jakubiná v ATC Račkova dolina poskytuje nocleh ve 3-4 lůžkových pokojích stále za 8 €, polopenze stojí 10 a plná penze 15 €. K dispozici je v kempu nově i chata Fialka. Spí se v ní za 6 €.

Nízke Tatry

V Nízkých Tatrách se oproti loňsku mírně zvýšila cena jen na Kamenné chatě pod Chopkom. Za nocleh nyní zaplatíte 16,50 €, se snídaní 19,50 € a s polopenzí 26,50 €. Chata M.R. Štefánika drží cenovou hladinu z loňské sezóny: za 16 € nocleh se snídaní, polopenze od cca 10 €, komfortní plná penze od 15 €. Nejlevnější je tradičně útulna Ďurková, kde za skromný nocleh bez jídla zaplatíte jen 5 €.

Sledujte i vývoj cen ve Vysokých Tatrách, a na chatách v Polsku.

Zajímavosti

  • Nízkých a Západních Tatrách můžete přespat už od 5 € za noc a osobu - na hřebeni Nízkých Tater v útulně Ďurková, v Roháčích pak za tuto cenu spíte v Chatě pod Náružím.
  • Druhou sezónu bude mít hospodáře útulna Andrejcová. Tím se zlepšuje komfort pro přecházení celého hřebene Nízkých Tater. Spí se ale stále zdarma.

Vyhledejte si ubytování

Přílohy


  • Slovakia.travel
  • Horská záchranná služba
  • Union Pojišťovna
  • Liptov
  • Booking.com - rezervace ubytování v Tatrách
  • Slovakia Tatry
  • Alpenverein Edelweiss

Top

↑ nahoru