Ceny na tatranských chatách 2016 - 1. část

Přehled aktuálních cen na horských chatách v Tatrách na Slovensku

Začíná nová turistická sezóna a vám se opět mohou hodit aktualizované ceníky a souhrnný přehled možností ubytování a stravování. Každoročně sledujeme nabídku služeb a novinky na tatranských chatách a víme, co je na chatách nového! Nově se lze ubytovat i v chatě Encián.

Zamkovského chataRysy, Solisko a nově Encián

Každým rokem se ceny upraví, a proto jsme ověřovali, kde se co mění. Začněme třídílnou sérii na chatách, kde se v letních měsících čeká nejvíc návštěvníků. Na Rysech se osvědčila loňská změna. V Chatě pod Rysmi je základní cena za ubytování 16 €/os./noc, ale o víkendu si připlatíte dalších 8 €. Nocleh od pátku do neděle je totiž za 24 €. Večeře vás vyjde stále na 8 €, polopenze na 13 €. Členové JAMES, KST, ČHS, KČT mají 50% slevu z ubytování. I proto chata vedená Viktorem Beránkem patří v rámci Vysokých Tater pořád k těm levnějším. Na Chatě pod Soliskom zaplatíte 16 € noc na lůžku v noclehárně, resp. 12 € pokud máte vlastní spacák, nouzově na zemi v jídelně pak 8 €. Kdo si vybere Skalnaté pleso, pak může spát nově v Chatě Encián, ve Skalnaté chatě ubytování Laco Kulanga neposkytuje. Nocleh v Enciánu stojí 20 € a s polopenzí 28 €.

Zamka, Térynka, Zbojanda, Bilíčka a Brnčalka

Zamkovského chata nedaleko Tatranské Magistrály, vedená chatařkou Jankou Spitzkopf Kalinčíkovou, poskytuje nocleh za základní cenu 19 €. Při delším pobytu ale zaplatíte jen 16 €, mimo hlavní sezónu dokonce 14 €. Polopenze stojí 13 €. Na Téryho chatě spravované chatařem Petrem Michalkou stojí samotný nocleh bez stravy 21 €, nocleh se snídaní stojí o něco více - 26 €, s polopenzí přespíte za 35 €. Členové horolezeckých a turistických spolků zde opět mají znatelnou slevu 10 €. Nocleh na Bilíkové chatě u Hrebienku stojí 25 € v jednolůžkovém pokoji nebo od 20 € ve dvoulůžkovém. K dispozici jsou i dražší apartmány  a polopenze vyjde na 10 €. Na Zbojnické chatě vedené od listopadu 2015 novou dvojicí Dominika DejczöováFredy Brun se vyplatí objednat si k noclehu stravování. Základní cena za přenocování bez jídla je totiž 26 €, zatímco s polopenzí 32 €. Horolezci z ČHSJAMESu tu mají ubytování o 50 % levnější. Na Chatě pri Zelenom plese, kde hospodaří Tomáš Petrík stojí 1. noc 23 € se snídaní, s polopenzí 31 €. Další noci jsou ale levnější, vychází to na 21 € se snídaní, s polopenzí 29 €. I tady se tak vyplatí zůstat déle. 

Popradské pleso a Sliezsky dom

Přejdeme-li do kategorie horských hotelů a ubytování s vyšším standardem, dostáváme se logicky do jiných cenových hladin. Výjimkou jsou stále turistické pokoje v horském hotelu Popradské pleso. Společné 6-8 lůžkové turistické pokoje stojí 17 €, hotelový pokoj od 19 € do 30 €/lůžko. Novinkou jsou turistické apartmány, tzv. suity, pro skupiny. Tam bydlíte za 23 €. Horský hotel Sliezsky dom nabízí turistické ubytování s pouhými 9 lůžky v turistickém pokoji. Zvolíte-li nejlevnější variantu s vlastním spacákem, zaplatíte 22 €/os./noc, večeři si můžete objednat za 15 €, snídani za 8 €. V hotelových pokojích (v ceně ubytování je zahrnuta polopenze) ovšem jeden ubytovaný zaplatí min. 100 € (pokoj Standard), cena za pokoj pro dva je 108 € (v přepočtu za 1 os. tedy 54 €). K dispozici jsou i dražší apartmány Classic a DeLuxe...

Další články o cenách na horských chatách:

Sledujeme i vývoj cen na turistických chatách v Západních Tatrách, v Nízkých Tatrách, v Belánkách anebo v Polsku.

Zajímavosti

  • Po delší době mají turisté novou možnost, jak se ubytovat v okolí Skalnatého plesa. Chata Encián funguje ve stejnojmenné budově a nabízí komfortní ubytování až 10 osobám.
  • Ve Vysokých Tatrách můžete využít ubytování i na druhém nevyšším vrcholu a můžete zažít noc na Lomnickém štítě.
  • Vybrat si můžete i z rozsáhlé nabídky tatranských osad. Najdete tu pestrý výběr od špičkových hotelů, přes penziony i skromné ubytování v privátech nebo na ubytovnách.

Vyhledejte si ubytování


  • Slovakia.travel
  • Horská záchranná služba
  • Union Pojišťovna
  • Liptov
  • Booking.com - rezervace ubytování v Tatrách
  • Slovakia Tatry
  • Alpenverein Edelweiss

Top

↑ nahoru