Ceny na tatranských chatách 2016 - 3. část

Přehled aktuálních cen na horských chatách v Tatrách v Polsku

Při sledování nabídky služeb a novinek na tatranských chatách nevynecháme ani Polsko. Při plánování túr se vám mohou hodit aktualizované ceníky a souhrnný přehled možností ubytování. Kolik to v Polsku stojí?

Polské Tatry, které jsou pravidelně v sezóně pod tlakem vysoké návštěvnosti, mají několik zajímavých chat, které stojí za to navštívit min. kvůli občerstvení nebo výhodnému východisku na vrcholy a sedla. Vyhněte se ale období svátků, kdy bývá doslova přeplněno. Často je nutné si nocleh (zejména v sezóně nebo o víkendech) rezervovat s předstihem předem, ubytovací kapacita bývá brzy vyprodaná.

Schronisko MurowaniecTatry Wysokie

Nejdostupnější jsou chaty v dolině Mořského Oka. Chata v dolině Roztoki nabízí dobrou kuchyni a ubytování od 40 do 50 zlotých. Na Schronisku nad Morskim Okiem, které nabízí pořád novou i starou budovu, se ubytujete od 31 zlotých (mimo sezónu ve velké noclehárně). Běžné pokoje stojí od 41 do 51 zlotých, nejdražší ubytování 58 zlotých. Odtud je to blízko zejména na Rysy. Na horské chatě Piec Stawów se ubytujete v rozpětí cen 45-90 zł, mimo sezónu ušetříte 10 zł. Platí se tu ovšem i za nouzový nocleh na podlaze.

Tatry Zachodnie

Chata Murowaniec nabízí ubytování od 40 zł. Nejdražší pokoje jsou za 75 zł. Vedlejší chata Betlejemka má nocleh za 36 zlotých, patří polským horolezcům a také bývá často plná. Nejmenší polská chata na Hali Kondratowej má nocležné stanovené na 35 zł a zpravidla v ní místo nemají. Chata Ornak pod Bystrou má rozpětí cen od 30 do 50 zlotých. Velká chata na Chocholowské polaně ubytuje turisty za 25-55 zlotých. Nejdražší je hotel Kalatowki, ten má pokoje v ceně 50-130 zlotých, často tu ale probíhají zajímavé akce, jako např. festival horských filmů.

Další články o cenách na horských chatách:

Sledujeme i vývoj cen na turistických chatách ve Vysokých, v Belianských, Západních a Nízkých Tatrách.

Zajímavosti

  • Na polských chatách se můžete setkat s nezvyklým komfortem. Využít se dají "nabíječky" mobilů. Každá chata ukazuje i na obrazovce předpověď počasí a snímky z webkamery.
  • Slevy českým turistům ani horolezcům chaty neposkytují.
  • V Polsku si můžete vybrat i z rozsáhlé nabídky ubytování v Zakopaném a okolí. Najdete tu pestrý výběr od špičkových hotelů, přes penziony i skromné ubytování v privátech nebo na ubytovnách.

Přílohy


  • Slovakia.travel
  • Horská záchranná služba
  • Union Pojišťovna
  • Liptov
  • Booking.com - rezervace ubytování v Tatrách
  • Slovakia Tatry
  • Alpenverein Edelweiss

Top

↑ nahoru