Chata pod Rysmi potřebuje nosiče

O víkendu je třeba nanosit na chatu další materiál

Minulý týden se poprvé letos sešli členové stavebního výboru nové Chaty pod Rysmi, aby probrali společně harmonogram prací až po kolaudaci. Ta by měla chatu čekat už letošní rok. Chatu trápí nejen nedostatek peněz, ale teď právě i nosičů. Máte volno?

Chata před rekonstrukcíUvnitř chaty se už řádně pracuje

I když je okolo chaty ještě velké množství sněhu, uvnitř už se pracuje. Staví se kachlová pec, bude se pokládat i podlaha. A právě proto vznikla akutní potřeba vynést na chatu více materiálu než obvykle. Pomoci musí tentokrát jen nosiči, protože vrtulník smí létat až po 15. červnu.

Vrtulník nesmí, pomohou lidé?

Největší objem vynášky materiálu bude přes nadcházející víkend, pokud to půjde. Sice jde o pomoc výstavbě Chaty pod Rysmi, ale bude to práce placená. 0,50 € dostane každý nosič za vynesený kilogram. Nebude to nic lehkého, vzhledem k tomu, kolik sněhu je u vodopádu, to chce už lidi zkušenější s horolezeckou průpravou. Navíc se půjde v mačkách. Celou vynášku má na starosti chatař Viktor Beránek, který je k dispozici na mobilu +421 903 181 051, s ním je třeba se domluvit.

Ještě se zaplatí další dodělávky

Z jednání výboru vyplynuly i další vícepráce na projektu. Je nutné ještě doplnit lávku na střechu, okapy, odvětrávání místností atd. Plánovaných 160 000 € stačit nebude. Stále je tak aktuální finanční pomoc. Mezi tu nejjednodušší patří nakoupení mimořádných známek SHS JAMES na podporu výstavby chaty.

Pomohli chatě

Podařilo se také získat přes zimu řadu významných sponzorských darů. 25 000 € daroval TIPOS a.s., 3 000 € Národná banka Slovenska, 5 000 € darovali Slovenské elektrárne, a.s. na fotovoltaický systém, 10 000 € byla státní dotace, SHS JAMES dostal i dar od Českého horolezeckého zväzu 3 900 €. Všem dárcům a podporovatelům patří nejen velký dík JAMESu, ale i všech, kterým nová Chata pod Rysmi bude sloužit.

Zdroj:

Tisková zpráva SHS JAMES

Zajímavosti

  • Podmínky na chatě dokumentuje zpráva na webu JAMESu
  • Jednou z podmínek výstavby nové chaty byla i minimalizace přeletů helikoptéry. Ta smí létat pouze v sezóně. Ta na Rysech je od 15.6. do 1.11.

Vyhledejte si ubytování


Související ubytování


  • Slovakia.travel
  • Horská záchranná služba
  • Union Pojišťovna
  • Liptov
  • Booking.com - rezervace ubytování v Tatrách
  • Slovakia Tatry
  • Alpenverein Edelweiss

Top

↑ nahoru