Cit pro sníh. To jsou Snehoty.sk

Čerstvé informace o čerstvém sněhu.

I vy jste si všimli, že do hor konečně dorazila zima i se svou obvyklou sněhovou nadílkou? Rádi byste vyrazili na skialpinistickou nebo pěší túru, ale netušíte, kde jsou jaké sněhové podmínky? Našli jsme pro vás zajímavý portál, na kterém se o sněhu na Slovensku, ale i v Česku dozvíte asi nejvíce.


Projekt SNEHOTY.sk

Internetový portál SNEHOTY.sk vás na první pohled možná až tak nezaujme, ale ukazuje se, že pokud jde o čerstvé informace o sněhových podmínkách, stránka zatím nemá konkurenta. Namítnete, že všechno co potřebujete o sněhu a lavinách vědět najdete na webu horských záchranných služeb, jako jsou na Slovensku například LAVINY.sk, HZS.sk, atd. SNEHOTY.sk ale v tomto případě jdou o trochu dále, a to bez toho, aby těmto oficiálním zdrojům konkurovaly.

V jednoduchosti je síla

V principu jde o velmi jednoduchý nápad. Každý návštěvník stránky tu po vyplnění jednoduchého formuláře může zanechat svoje čerstvé poznatky o sněhových podmínkách, které poznal na své poslední túře. Informace se vzápětí zveřejní, a tak každý další návštěvník má hned přístup k nejčerstvějším informacím. Každý záznam v sobě obsahuje datum túry, název pohoří, detail absolvované trasy, pozorovanou kvalitu sněhu a lavinový stupeň. Je tu i možnost najít podrobnější popis a fotky z túry za předpokladu, že to pisatel vložil.

Vylepšení lákají další uživatele

Stránka prošla v posledních dnech drobnými vylepšeními, stala se přehlednější a graficky lákavější. Autoři stránky si dávají za závazek přilákat na stránky SNEHOTY.sk ještě víc návštěvníků a tím ješte víc zvýšit počet příspěvků. Pokud se jim to podaří, můžeme se těšit na velmi podrobné informace o podmínkách na horách, a to z každého jejich kouta. Stránka nevyžaduje registraci, je úplně zadarmo, a tak podělit se se svými postřehy z hor je více než jednoduché.

Zajímavosti

  • Portál SNEHOTY.sk má za sebou už více než tříletou existenci. Projekt začal jako pokus několik skialpinistických nadšenců, a už první roky překvapil návštěvností. Počet záznamů vložených za jednu zimu přesahuje v průměru hodnotu 100. Za poslední sezónu 2011/2012 to bylo už 130 příspěvků, a to už je aspoň 1 denně.

Vyhledejte si ubytování


  • Slovakia.travel
  • Horská záchranná služba
  • Union Pojišťovna
  • Liptov
  • Booking.com - rezervace ubytování v Tatrách
  • Slovakia Tatry
  • Alpenverein Edelweiss

Top

↑ nahoru