Dnes už naposledy, začíná uzávěra cest

Sezónní uzávěra turistických cest začíná v sobotu 1.11.

Poslední den, kdy je otevřené vysokohorské prostředí je před námi. Od soboty 1. listopadu už bude pro turistiku horské prostředí uzavřené. Sezónní uzávěra trvá až do poloviny června. Výjimka ale existuje, ještě do konce prosince můžete vyrazit do Žiarské doliny.

Sezónní uzávěra turistických cestSezónní uzávěra začíná 1. listopadu

Od soboty 1. listopadu je pro turisty v Tatranském národním parku přibližně 200 kilometrů značených turistických cest nad vysokohorskými chatami uzavřených. Chaty, kromě Chaty pod Rysmi, zůstanou přístupné všechny i během zimy. Důvodem sezónní uzávěry turistických cest je především ochrana vzácných druhů zvěře žijící ve vysokohorském prostředí a ochrana přírodních hodnot zejména v době sněhové pokrývky. V době sezónní uzávěry mohou v období od 21. prosince do 15. dubna do vysokohorského prostředí volně vstupovat jen organizovaní skialpinisté s podmínkou, že jsou na lyžování příznivé sněhové podmínky. Pozor ale na laviny.

32 úseků cest se uzavře

Sezónní uzávěra značených turistických cest trvá od 1. listopadu do 15. června včetně a týká se 32 turistických cest od Oravy až po Tatranskou Javorinu. Od 1. ledna do 15. června je nepřístupný i Symbolický cintorín pod Ostrvou. Výjimky stále platí v Západních Tatrách. V Žiarské dolině je skialpinistická sezóna prodloužená až do 15. května a navíc stále ještě letos platí, že Krajský úřad životního prostředí v Žilině neuzavřel trasy: Žiarská chata - Plačlivý a vstup je povolen i na Baranec od ústí doliny i od Žiarského sedla. Ovšem tahle výjimka platí jen do 31. decembra 2014 a o dalším prodloužení se má jednat.

Uzávěru nelze minout

Zimní uzávěru turistických cest Státní lesy TANAPu v terénu řádně vyznačili informačními tabulkami. Až napadne sníh, orientaci turistům v terénu ulehčí zimní tyčové značení, které v délce téměř 30 km zabezpečí Středisko terénních služeb ŠL TANAPu. Seznam jednotlivých úseků, které budou uzavřené máte k dispozici na našem webu.

Zdroj:

Tisková zpráva ŠL TANAPu

Zajímavosti

  • Osm bezbariérových cest, které Státní lesy TANAPu vybudovaly společně se společností Hartmann-Rico, nebudou během zimní sezóny uzavřeny.

Vyhledejte si ubytování


  • Slovakia.travel
  • Horská záchranná služba
  • Union Pojišťovna
  • Liptov
  • Booking.com - rezervace ubytování v Tatrách
  • Slovakia Tatry
  • Alpenverein Edelweiss

Top

↑ nahoru