Do Tatranské Lomnice míří Sněžní psi

Netradiční psí festival rozštěká Vysoké Tatry a přinese sem atmosféru severu

Amundsenovou polární výpravou, zlatou horečkou na Klondiku, dalekým severem voní speciální akce pro děti a rodiče, která má ve znaku psa - Sněžní psi budou k vidění v Tatrách od 10. do 11. února.


Program pro děti i rodiče a možná i pro psy

Moderátor Andrej Bičan, 50 severských psů spolu s mushery, soutěže, pohádky, 12 stanovišť s hrami Od pólu k pólu, živá socha norského polárníka Amundsena, expediční výpravy a záchranné akce s lavinovými psy, dog dancing, areál na sáňkování, bernardýni a výborná zábava s Funny Fellows, taneční skupinou Outbreak je již opět tradiční pozvánkou pro rodiny s dětmi na akci Sněžní psi, které se uskuteční 10.-11. února v lyžařském středisku v Tatranské Lomnici.

Vyražte ven

Na svahu Čučoriedky je během 9. ročníku Sněžných psů připraven bohatý doprovodný program. Rodiny s dětmi si mohou vyzkoušet jízdu v psům zápřahu nebo vidět ukázky zásahů se záchrannými lavinovými psy, které připravuje Horská záchranná služba. Denní program začíná na mezistanici lanovky Štart a na částečně uzavřené sjezdovce Čučoriedky od 10.00 do 15.00 hodiny. Děti, jako správní objevitelé se zúčastní expedičních výprav do dalekých zákoutí ledové krajiny. Na 12 stanovištích pod názvem Od pólu k pólu se vydají prozkoumat králičí labyrint, ocitnou se na v blízkosti ledního medvěda, procvičí si polární zrak orla, vytvoří spřežení pro huskyho a budou hledat cestu do liščího doupěte. Dále se přiblíží zkoušce mushera a naučí se zapínat psa do postroje. Účastníci expedice si najdou i dary přírody, budou společně pozorovat tučňáky, naučí se vázat uzly, lovit ryby, chodit po stopách obyvatel polárních oblastí a nakonec dobudou pól.

Sněžní psi jsou akce pro děti

Na víkend pod Lomnickým štítem se mohou všichni vyvézt pohodlně kabinkovou lanovkou nebo využít značený turistický chodník a udělat si rodinnou procházku. Každé dítě, které si s sebou přinese plyšového pejska, získává dárek. Kromě toho jsou připraveny soutěže o zajímavé ceny. Vstup na akci je zdarma.

Zajímavosti

  • Akce se koná již podeváté. Sněžní psi se už v T. Lomnici zabydleli.

Vyhledejte si ubytování


Související ubytování


  • Slovakia.travel
  • Horská záchranná služba
  • Union Pojišťovna
  • Liptov
  • Booking.com - rezervace ubytování v Tatrách
  • Slovakia Tatry
  • Alpenverein Edelweiss

Top

↑ nahoru