Dovolená v Tatrách: 5 tipů na místa, která stojí za to

Kam tedy v Tatrách vyrazit?

Plánujete výlet do Tater? Připravili jsme pro vás několik tipů na místa, která byste rozhodně měli na svůj seznam zařadit. Kromě turistiky v překrásné tatranské přírodě si tu užijete i kulturu, historii a zábavu. Kam tedy v Tatrách vyrazit?

Tatry se staly oblíbenou destinací mnoha českých turistů. A není se čemu divit – nacházejí se blízko a je v nich i relativně levně. Jediný problém může nastat při převodu měn. I ten ale zvládnete hravě, stačí platit svou platební kartou, nebo si koruny směnit na eura, nejlépe ve své bance nebo v ověřené směnárně. Jiná měna ale turisty neodradí a každoročně si Tatry za cíl své dovolené vybírají tisíce Čechů. Víte, která místa byste neměli jen tak minout?

Vysoké Tatry

Observatoř na Lomnickém štítě

Lomnický štít je jedno z těch must-have míst, která rozhodně musíte navštívit. Do nadmořské výšky 2 634 metrů vás vyveze patnáctimístná lanovka. Na vrcholu najdete kavárnu Dedo, kde si můžete posedět při šálku dobré kávy, kakaa a taky něco dobrého zakousnout. Když budete mít štěstí na dobré počasí, užijete si nádherný výhled z visuté lávky na vrcholu štítu, odkud uvidíte celé Tatry jako na dlani.

Pokud si chcete dopřát nezapomenutelný zážitek, rezervujte si noc na Lomnickém štítu. Nejvýše položený apartmán ve střední Evropě nabízí opravdu jedinečnou zkušenost a probuzení za svitu slunce je k nezaplacení.

Chodník korunami stromů

Tatry nejsou jen hory, příroda a turistika. Zkuste navštívit například chodník korunami stromů v Bachledově dolině. Je to jedna z nejvyhledávanějších lokalit v okolí Tater. Celá trasa měří 1 234 metrů a je zakončena 32 m vysokou věží. Věřte, že výhled na Belianské Tatry a Pieniny - Zamaguří si vás získá. K chodníku vás vyveze lanovka a otevřený je celoročně. A pokud vám chybí adrenalin, jsou tu dvě zastávky, kde si můžete vyzkoušet udržení rovnováhy s nebezpečnou propastí pod sebou nebo využít 67 metrů dlouhý suchý tobogan, jímž si zkrátíte cestu dolů.

Belianská jeskyně

Belianská jeskyně je největší a jedinou zpřístupněnou jeskyní v Tatranském národním parku. Leží nedaleko Tatranské Kotliny v Belianských Tatrách a její vchod se nachází v nadmořské výšce 830 metrů. Veřejnosti je zpřístupněna asi třetina jeskyně, 1135 metrů dlouhá trasa. Rozhodně stojí za to ji navštívit a pokochat se její nádhernou krápníkovou výzdobou.

TrickLandia

Jedete do Tater s celou rodinou? S dětmi nesmíte vynechat TrickLandii. Ale nenechte se zmást, tohle místo je i pro dospělé, kteří si chtějí užít zábavu. Galerii trick-artu a optických iluzí najdete ve Starém Smokovci. O zábavu se postará 24 atrakcí rozložených na více než 500 metrech čtverečních. Náměty atrakcí jsou nejen slovenské lidové pověsti a pohádky, ale najdeme tu také antigravitační místnost nebo nejhezčí zrcadlové bludiště ve střední Evropě.

Poliankovo

Unikátní spojení přírody a umění najdete v galerii a kavárně v jednom v Tatranské Poliance. Díky moderním technologiím můžete zažít spojení s přírodou prostřednictvím virtuální reality, 3D projekce, rozšířené reality, hologramů nebo stínohry. Co takhle objevovat zákoutí jeskyně Domica nebo pomocí rozšířené reality vstoupit do světa obrazů Ľubomíra Korenka? Tady se rozhodně nudit nebudete. Skvělá káva a jídlo je pak už jen třešničkou na dortu celého zážitku.


Související ubytování


  • Slovakia.travel
  • Horská záchranná služba
  • Union Pojišťovna
  • Liptov
  • Booking.com - rezervace ubytování v Tatrách
  • Slovakia Tatry
  • Alpenverein Edelweiss

Top

↑ nahoru