Dračí noci na Chopku

Za drakem na vrcholy Nízkých Tater

Na Chopok se během léta v noci běžně nedostanete. Příležitost přichází zítra v rámci akce pro rodiny s dětmi Dračí noci.


Ústřední postavou akce bude bájný drak Demián a poprvé i pilné včelky, které jsou pro život nesmírně důležité. Když se řekne Chopok, tak si většina lidí představí lyžování, ale Chopok je i výborná letní turistika s překrásnými výhledy a také symbol kopce - drak Demián. Ten už pár let sedí pod jeho vrcholem na terase Rotundy.

Za drakem Demiánem

"Jediná možnosť dostať sa na Chopok zo severnej aj južnej strany lanovkou a v netradičnom večernom čase, prichádza toto leto vďaka Dračím nociam už 11. augusta 2018. Rodiny s deťmi, vo výške viac ako dvetisíc metrov nad morom, uvidia dych berúcu večernú horskú panorámu aj animačný program, ktorý ich pobaví aj veľa naučí," povedala riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGION LIPTOV Darina Bartková. Akce je ideálne pro rodiny s dětmi ve věku od 6 do 12 let, ale vhodná je i pro mladší děti. "Ústrednou témou piateho ročníka Dračích nocí budú usilovné včielky. Detičky sa u nás zábavným a pútavým spôsobom dozvedia veľa o včelárstve, o tom ako sa vyrába medík a medové úle. Aké rôzne druhy medu existujú, naučia sa spoznávať aj liečivé rastliny, a to všetko hravou formou prostredníctvom úloh, súťaží a tvorivých dielničiek. Možno aj vďaka Dračím nociam na Chopku deti zistia aké sú pre náš život včely prospešné a prepáčia im aj to ojedinelé uštipnutie, ktoré sa v lete z času načas pritrafí. Malí i veľkí gurmáni si navyše budú môcť pochutnať na výnimočných medových špecialitách v našej reštaurácii Rotunda," řekla manažerka střediska Jasná Jana Kňavová. Po splnění všech včelařských úloh je pro malé i velké návštěvníky přichystáno originální divadlo Dračí príbeh v podání hereckého seskupení Divadelná spoločnosť. Děj příbehu herci odehrajú přímo pod Chopkem, u sochy draka Demiána, která bude během sobotního večera chrlit oheň a dým.

Lanovkou nahoru a dolů

Ve středisku plánují dva vývozy na Chopok. Návštěvníci se tak na vrchol dostanou pohodlně kabinkovými lanovkami ze severní - liptovské a také z jižní - horehronské strany kopce. První začíná v 17.30 a je vhodnější pro menší deti a druhý je od 19:00 hodin. Svoz návštevníků akce z vrcholu Chopku bude organizován podle potřeby, přičemž poslední jízda z Chopku bude ve 21:30 hod.

Hledáte Liptoviedky?

Chopok v létě navštěvují desítky tisíc lidí a i toto místo je součástí rodinné hry Liptoviedky, která od června až do září spojuje všechny pohádkové příběhy na Liptove a motivuje rodiny k návštevě jeho atrakcí. Děti si odnášejí zážitky a zároveň si vytvářejí kolekci pohádek a příběhů, které napsal Daniel Hevier. Náměty na jednotlivé pohádky vznikly na Liptově a jeden z příběhů je i ten o drakovi Demiánovi.

Zdroj:

Tisková zpráva VisitLiptov

Vyhledejte si ubytování


Související ubytování


  • Slovakia.travel
  • Horská záchranná služba
  • Union Pojišťovna
  • Liptov
  • Booking.com - rezervace ubytování v Tatrách
  • Slovakia Tatry
  • Alpenverein Edelweiss

Top

↑ nahoru