Fenomén bitcoin: lze s ním zaplatit i v Tatrách?

Platby kryptoměnou na Slovensku

Asi neexistuje v dnešní době nikdo, kdo se pohybuje na internetu a neslyšel by o velkém boomu kryptoměn – slyšet bylo a je hlavně o bitcoinu, který je nejznámější, nejpopulárnější a má také nejvyšší peněžní hodnotu. Dá se s ním platit i v Tatrách? Kde všude se na Slovensku nachází bitcoinové automaty?

Kde najdete bitcoin automaty na Slovensku?

Kryptoměna bitcoin je velmi populární v České republice, postupně se však v čím dál větší míře dostává i na Slovensko. S tím roste také počet bitcoinových automatů, kterých je po celém Slovensku už 12 a toto číslo určitě do budoucna i nadále poroste.

Fenomén bitcoin

Hned 7 jich najdete v hlavním městě Bratislavě – vedle restaurace Flamender na Gorkého ulici, ve First Slovak Pub, ve FreshMarketu, v OC Danubia Shopping, v Regal Burger na Hurbanovo náměstí, v Alza – showroom a v Sheron na Panské ulici. V jakých slovenských městech ještě fungují BTC automaty? Jde o Banskou Štiavnicu, Košice, Michalovce a Trenčín, v Tatrách vám pak může posloužit automat v Popradu, konkrétně v místním vodním světě AquaCity.

Dá se bitcoinem zaplatit v Tatrách?

Podobně jako v Česku mohou Slováci některou z kryptoměn zaplatit kromě mnoha internetových e-shopů především ve velkých městech, a to hlavně v kavárnách, hospodách nebo různých obchodech ve velkých nákupních centrech.

Jediné místo v Tatrách, kde podle serveru Coinmap.org lze platit kryptoměnou, je penzion Zuberec v Západních Tatrách, a to údajně od října 2017. Před případným příjezdem na toto ubytování však raději doporučujeme si tuto informaci předem ověřit, jestli se náhodou něco nezměnilo.

Kryptoměny už i v pokeru, online casinech nebo PC hrách

Šílenství kolem kryptoměn se už promítlo i do odvětví, u kterých byste to možná nečekali. Vznikly už tak bitcoinové loterie, sázkové kanceláře s bitcoiny nebo taky pokerová herna, která rozdává kryptoměnu Ethereum a automobil Tesla. Hráči pokeru obecně svět virtuálních měn velmi bedlivě sledují a velice často do tohoto fenoménu dnešní doby investují nemalé peníze. Velice často se již také můžeme setkat s tím, že kryptoměny přijímají i online casina na internetu, pro které se jedná o další atraktivní platební metodu a rozšíření služeb.

Nějaký čas šly za bitcoiny nakupovat i počítačové hry online na platformě Steam, kvůli vysokým poplatkům to už však neplatí. Na známých stránkách s hrami Instant Gaming či G2A to však stále možné je. Bitcoiny  můžete zanedlouho sázet například také v online karetní hře Gwent. Skutečně se nechme překvapit, kde všude se s kryptoměnami za pár let setkáme a jestli se stanou doslova součástí každodenního života drtivé většiny lidí.

Zdroj:

PR článek

Zajímavosti

  • Síť kryptoměny Bitcoin funguje ve světě od roku 2009.

Vyhledejte si ubytování


  • Slovakia.travel
  • Horská záchranná služba
  • Union Pojišťovna
  • Liptov
  • Booking.com - rezervace ubytování v Tatrách
  • Slovakia Tatry
  • Alpenverein Edelweiss

Top

↑ nahoru