Fotomaraton pro milovníky fotografie

Horský internetový klub přichystal akci, která letos nahrazuje Horalfest

První říjnovou sobotu se uskuteční v Tatrách nová akce, kterou má na svědomí Horský internetový klub. Úkol pro fotografy je jasný. Za 8 hodin ztvárnit 8 témat.

Logo nové tatranské událostiTatranský fotomaratón 2011

Nová akce pod Tatrami je organizovaná pod záštitou primátora města Vysoké Tatry Jána Mokoše a podílí se na ní lidé známí spíše z Horalfestu. Tato amatérská přehlídka se z několika důvodů stává bienálem. Znovu se uskuteční až příští rok, teď je tu Tatranský fotomaraton.

Od Podbanského po Javorinu

Akce pro všechny fotografy se uskuteční první říjnovou sobotu, hned tedy 1.10.2011 na území města Vysoké TatryTANAPu v úseku od osady Podbanské po Tatranskou Javorinu. Tatranský fotomaraton je pro širokou veřejnost, je určený všem nadšeným fotografům a milovníkům nejvyšších slovenských a polských hor. Otevírá se nový prostor pro zprostředkování a ukázání svého vlastního pohledu na Vysoké Tatry široké veřejnosti.

Úkoly nebudou jednoduché

Úkolem pro účastníky akce bude v limitovaném čase vytvořit 8 témat o Tatrách tak, aby zobrazené motivy měly jednoznačnou souvislost s tímto specifickým prostředím. Jedním z hlavních cílů akce je právě hledání nových pohledů na toto mimořádné území. Na akci se může přihlásit každý, bez rozdílu věku nebo fotografického umu. Až do 20.9.2011 se mohou zájemci přihlásit na fotomaraton elektronicky nebo potom v den startu u organizátorů.

Ze Starého Smokovce do každého koutu hor

Start Tatranského fotomaratonu bude 1.10.2011 v 10.00 hodin ve Starém Smokovci na nádvoří městského úřadu. Uzávěrka na odevzdání fotografií je v ten samý den do 18.00 hodin. Fotografie potom vyhodnotí odborná porota složená zejména z popředních horských a tatranských fotografů, kterou povede čestný předseda Ladislav Janiga a jednou z hlavních cen bude víkendový pobyt v Tatrách na Štrbském plese v penzionu Kosodrevina.

Hodnocení a výstava

Vyhodnocení Tatranského fotomaratonu a zároveň vernisáž výstavy vítězných fotografií bude v Galerii hotelu Grand ve Starém Smokovci. Fotografie budou umístněné i na internetu a také v informačních centrech na území Vysokých Tater tak, aby je mohli shlédnout i návštěvníci hor během zimní sezóny.

Zdroj:

Tisková zpráva Horského internetového klubu, o.z., Vysoké Tatry

%%full%%

Zajímavosti

 • Podrobnosti o Tatranském fotomaratonu, o jeho průběhu, si mohou zájemci najít na webu na adrese: fotomaraton.hory.sk.
 • 8 témat bude zveřejněno až na startu akce, soutěžící potom musí vytvořit 8 fotografií za 8 hodin.
 • Témata se musí fotit v pořadí, v jakém byly vyhlášeny.
 • Účastníci akce budou moci během akce využívat zdarma městská parkoviště.

Vyhledejte si ubytování


 • Slovakia.travel
 • Horská záchranná služba
 • Union Pojišťovna
 • Liptov
 • Booking.com - rezervace ubytování v Tatrách
 • Slovakia Tatry
 • Alpenverein Edelweiss

Top

↑ nahoru