Historický vláček jako nová letní atrakce Liptova

Svezte se vlakem mezi Ružomberkem a Korytnicou

Historický vláček zahájí letní provoz v Ružomberku už 30. června a jezdit bude až do 2. září každý víkend a ve svátek. Ožije kus historie, která v minulosti spojovala nádraží Ružomberok a Korytnica.


Vláček Korýtko

Liptov je od prvního prázdninového víkendu bohatší o mimořádně zajímavou atrakci. Je jí historický vláček Korýtko, který jede z hlavního nádraží v Ružomberku až po někdejší sirkárnu v ulici Šoltésové, kde je už druhým rokem start atraktivní trasy CykloKorytničky. Atrakce bude v provozu každý víkend a každý svátek od 30. června do 2. září 2018. První jízda vlakem byla na nedávném Korýtkofestu, který byl zároveň oslavou 110. výročí od první jízdy vlaku.

Tři kilometry legendární trati

"Legendárna a v minulosti veľmi obľúbená železnica ožíva po štyridsiatich rokov nečinnosti. Bohužiaľ celá trať z Ružomberka sa nám nezachovala. S partnermi sme oživili aspoň trojkilometrový úsek trate, ktorý veríme bude peknou atrakciou pre dovolenkárov a prázdninujúcich. Predstaví im a viac poodhalí aj túto krásnu časť liptovského regiónu," řekl Miroslav Klíma, jeden z aktivistů díky, kterým vláček opět ožívá.

CykloKorytnička navazuje

Jízdy historickým vláčkem navazují na úspěšnou CykloKorytničku, která je v provozu od roku 2016. Vláček bude mít připojen i nákladní vůz na kola čím je ideálním prostředkem na přesun z Ružomberka na začátek CykloKorytničky. Využít ho tedy mohou i cyklisté z jiných částí Slovenska, kteří se vlaky Železniční společnosti Slovensko dovezou do Ružomberka. Díky vláčku se dostane do Revúcké doliny více turistů, kteří mohou postupně objevovat krásy málo známé Revúcké doliny. Kromě cyklistiky si mohou udělat i turistické výlety na atraktivní Brankovský vodopád či do Vlkolínce.

Levně (a rychle) k Revúcké dolině

„Historickým vláčikom sa prevezú naši návštevníci za výbornú cenu len jedno euro za dospelú osobu, pričom s regionálnou kartičkou zliav Liptov Region Card si znížia cenu až o 50% na symbolických 50 centov,“ řekla ředitelka Oblastní organizace cestovního ruchu REGION LIPTOV Darina Bartková.

Zajímavosti

  • Provoz historického vláčku začíná již v sobotu 30. června 2018.

Vyhledejte si ubytování


  • Slovakia.travel
  • Horská záchranná služba
  • Union Pojišťovna
  • Liptov
  • Booking.com - rezervace ubytování v Tatrách
  • Slovakia Tatry
  • Alpenverein Edelweiss

Top

↑ nahoru