Ideme do bokou! Další skialpfest začíná!

Bokami Západních Tater vyrazí už dnes skialpinisté.

Největší závod ve skialpinismu Bokami Západných Tatier proběhne pod záštitou JAMESu ve dnech 22.-24.3.2013. Špičkoví lyžaři ze Slovenska, Česka a Polska se tři dny budou trápit s nástrahami lyžování ve volném terénu.


Náročný závod i pro mistry

Domácí skialpinistická špička, doplněná lyžaři z Česka, Polska a dalších států, kterou organizátoři očekávají se vydá na třídenní závod dvojic, kdy účastníci absolvují každý den náročnou trať na tuleních pásech i mačkách s převýšením 2000 metrů. Výjimkou nebudou ani výstupy s prvky lezení na skále či krátká slanění. Sjíždět budou závodníci náročným terénem, často ve žlabech se sklonem až 40 stupňů.

Z Oravy na liptovskou stranu a zpátky

Start první etapy je posazen na Oravu, prezentace je v Zuberci a start v 10 hodin v lyžařském středisku Zverovka-Spálená. Druhá etapa povede po úbočích a hřbetech nad Žiarskou dolinou pro změnu na Liptov. Poslední, třetí etapa provede závodníky ze Žiarské doliny na severní stranu Roháčů s cílem ve středisku Zverovka-Spálená.

Riziko ke skialpinismu patří

Dvojice budou soutěžit v každé etapě formou start-cíl, vítězem se stane družstvo s nejnižším součtem dosažených časů za všechny tři soutěžní dny. Závod Bokami Západných Tatier spojuje riziko hor s podaným výkonem, ale také s dostatečnou dávkou zodpovědnosti k sobě i ostatním účastníkům soutěže.

Zdroj:

http://www.skialpfest.sk

Zajímavosti

Prečo vlastne „Bokami“?

Už naši starí otcovia a praotcovia nám zanechali krásne názvy a  pomenovania, ktoré vychádzali z ich života tak, ako ich aj oni dostali do vienka. Či už boli pastieri, drevorubači alebo gazdovia, keď sa vybrali do hôr vravievali ideme do bokou. Vyháňali statok prťami do bokou a vedno pili vodu, ktorá tiekla cícerkom dolinou. Tak ako chodievali oni, aj mi pôjdeme bokami, nielen súťažiť, ale aj obdivovať naše hory, ktoré nás pozorujú od vekov...

Vyhledejte si ubytování


  • Slovakia.travel
  • Horská záchranná služba
  • Union Pojišťovna
  • Liptov
  • Booking.com - rezervace ubytování v Tatrách
  • Slovakia Tatry
  • Alpenverein Edelweiss

Top

↑ nahoru