Jasná chce tuto zimu opět zazářit

Středisko pod Chopkem si připravilo balík novinek pro lyžaře a také novou lanovku.

Do oficiálního otevření lyžařské sezóny v Jasné zůstává ještě pár dní, ale lyžaři si už mohou pomalu připravit lyže a těšit se na novou zimní sezónu. Lyžařské středisko v Nízkých Tatrách vylepšuje nabídku služeb a láká na skvělý lyžařský zážitek. Komfort v podobě zdokonalení dopravních zařízení a novinek pocítí nejen lyžaři, ale i skialpinisti a ubytovaní hosté.

Nová lanovka KrupováJasná chce ještě vylepšit svoji pozici TOP střediska

Lyžařské středisko Jasná Nízké Tatry nezůstane ani letos nic dlužné své pověsti TOP střediska a přichází s novinkami, vylepšeními a významnými investicemi. Lyžaři, kteří na Chopok přicházejí ze směru Banská Bystrica a Brezno budou mít tuto sezónu své oblíbené lyžařské středisko mnohem dostupnější. Komplikované přestupy z lyžařských vleků a ze sedačkové lanovky na kabinkovou jsou již minulostí. Trasa 15 místné lanovky, která pojede z poloviny kopce na jeho vrchol, v úseku Kosodrevina - Chopok, bude napojená o novou 15 místnou lanovku již od nástupního střediska Krupová. Díky tomu se lyžaři komfortně vyvezou po celé délce trasy až na Chopok dvěma za sebou navazujícími lanovkami s kapacitou kabinky 15 osob. Přepravní kapacita 1,2 km dlouhé nové lanovky je 2 800 osob za hodinu. Údolní stanice lanovky je v nadmořské výšce 1 084 m a vrcholová v 1 488 m n.m., na trase je 9 podpěr a 404 metrové převýšení ze stanice Krupová do stanice Kosodrevina překonávají kabinky při dopravní rychlosti 6,0 m/s za 4,83 minuty. Náklady na výstavbu se vyšplhaly na 11,6 milionu €. 15 místná kabinová lanovka od výrobce firmy Doppelmayr bude v provozu od druhé poloviny prosince 2016.

Kromě lanovky bude nové i zasněžování

U nástupního místa Krupová se lyžaři mohou během lyžování ohřát a občerstvit v novém aprés-ski baru. Sníh na Chopku garantuje systém technického zasněžování, který se rozšíří o 3,4 km na jižní straně a o 0,9 km na severní straně Chopku. Komfortnější lyžování na propojených svazích zajistí nové sněžné zábrany, nové bezpečnostní sítě a terénní úprava strmějších úseků na sjezdovce na Jelením Grúni. Na čtyřech nástupních místech na severní i jižní straně Chopku budou pro lyžaře instalovány informační tabule s čekací dobou na lanovky.

Rolby budou měřit povrch sjezdovek

Zlepšení úpravy sjezdovek sněžnými pásovými vozidly v lyžařském středisku Jasná Nízké Tatry zajistí technologické inovace v podobě profesionálního softwaru SNOWsat. Systém řízení s měřením hloubky sněhu a jeho vývoje v celém lyžařském středisku je založen na satelitním určování polohy rolby. SNOWsat takovým způsobem zvyšuje účinnost vozidla na sjezdovce a také jejich monitorování snižuje spotřebu paliva, ale hlavně šetří sníh na sjezdovkách, protože ho rolba s pomocí programu umí efektivně rozhrnout na požadovanou tloušťku.

Systém SNOWsatPravidla jsou nová i pro skialpinisty

Skialpinismus se již několik let stává masovou akcí i na lyžařských sjezdovkách, kde právě neakceptování základních bezpečnostních pravidel samotnými skialpinisty, komplikuje pohyb pro běžné lyžaře po sjezdovkách. Od zimní sezóny 2016/17 přistupuje lyžařské středisko Jasná Nízké Tatry k vyčlenění koridorů pro skialpinisty. Dvě trasy (základní - zelená a těžší - červená trasa) na obou stranách Chopku budou vytyčeny 1,5 - 2 metry na okraji sjezdovek podle sněhových podmínek. V případě dostatku sněhu budou označeny za hranicí sjezdovek a oddělené od trati denně vymezovacími tyčemi přibližně každých 25 metrů. Pro zvýšení bezpečnosti skialpinistů v souvislosti s provozem střediska a zamezením znehodnocování upravených sjezdovek v noci, budou skialpinisti informováni a upozorněni i prostřednictvím vývěsních tabulí s mapami skialpinistických tras a pokyny pro bezpečný pohyb na nástupních bodech koridorů. Středisko zároveň zveřejňuje mapu skialpinistických koridorů na Chopku podle jednotlivých náročností, kterou spolu s pokyny pro bezpečný skialpinismus najdou příznivci této aktivity na web stránce střediska a na nástupních místech.

V Jasné myslí i na děti

Lyžařská škola MAXIland v lokalitě Bílá Púť připravila pro malé lyžaře moderní lyžařskou pomůcku - tubingový kolotoč Sunkid Rotondo. Díky zábavné a hravé pomůcce se děti naučí udržet rovnováhu a stabilitu na lyžích, stabilitu v lyžařském postoji a zároveň se připraví na jízdu skutečným vlekem. Koncept celé lyžařské školy prochází letos obměnou v podobě skupinových lekcí s novými jednotnými animacemi. Během pěti vyučovacích dnů bude pro nejmenší výuka lyžování obohacena o edukační hry a příběhy a čas lekce se bude prodlužovat. Produkt je určen pro širokou veřejnost za velmi přijatelných podmínek. Cílem lyžařské školy MAXIland ve všech střediscích TMR je zásadně přispět k výchově nové dobře lyžující mládeže.

Nové centrum lyžování v Jasné

Jasná bude mít své centrum. Letos začala výstavba první fáze realitního projektu Centra Jasná, která již tuto zimu přinese novinku v podobě náměstí při stylové horské restauraci Happy End. Přestavbou Happy Endu se zlepší komfort přístupu k pokladnám, či možnosti nákupu v novém značkovém sportovním obchodě a také se posílí kapacita restaurace Happy End, kde budou k dispozici během zimních měsíců dvě patra. Součástí nového polyfunkčního Centra v srdci Jasné je i přebudování administrativní budovy staré pošty na nový 4-hvězdičkový boutique Hotel Pošta****. Rodina TMR hotelů se tak rozroste o specifický ski-in ski-out hotel se silně individualizované servisem orientovaným na individuální představy a přání hostů. Komorní hotel s avantgardním a moderním designem vedle nástupní stanice lanovky Grand Jet Bílá Púť nabízí 24 pokojů a 14 apartmánů. Punc exkluzivity dotvářejí concierge služby.

Start nové zimní sezóny

Oficiální start zimní sezóny v Jasné pod názvem Winter Music Opening je naplánován na 3. prosince 2016 a to denním sportovním programem a velkolepou noční hudební party s top DJ a celebritami v klubu Happy End.

Zajímavosti

Skibus podle lyžařů

  • Ve spolupráci s OOCR LIPTOV středisko nadále zvyšuje kvalitu a rozsah regionální sítě skibusů a to v zájmu rozšiřování tradice využívání této formy přepravy do střediska. Vzhledem k pozitivním ohlasům na zajištění kyvadlové dopravy během Světového poháru žen v Jasné z března tohoto roku, je středisko připraveno v případě požadavků vyplývajících z dopravní situace zajišťovat do střediska znovu kyvadlovou dopravu. Nový koncept statické a dynamické dopravy přinese aktivní koordinaci automobilové dopravy s propojením na centrální dispečink. Turistický centrální dispečink bude pohotově vyhodnocovat vzniklé situace v celém lyžařském středisku a následně je předávat lyžařům rozhlasem, informačními tabulemi a LCD obrazovkami až po sociální sítě a web stránky www.jasna.sk.

Vyhledejte si ubytování


  • Slovakia.travel
  • Horská záchranná služba
  • Union Pojišťovna
  • Liptov
  • Booking.com - rezervace ubytování v Tatrách
  • Slovakia Tatry
  • Alpenverein Edelweiss

Top

↑ nahoru