Je zahájená sezóna! Od soboty se může téměř všude

Sezónní uzávěra skončila. Chodníky jsou otevřené, kromě Zadných Meďodolů.

Jaro přineslo do hor krásu plnou květů. Můžete ji vidět v celé kráse. Chodníky jsou otevřeny.


Čekání skončilo. V sobotu 15. června skončila sezónní uzávěra a Vysoké a Západné Tatry jsou otevřené. Ovšem ještě ne úplně celé.

Trvající a nové uzávěry cest

Podle informací ŠL TANAPu stále uzavřena zůstává Javorová dolina se Zadnými Meďodoly, kde turistický chodník už loni v létě poškodila povodeň. Kvůli poškozeným mostkům je uzavřen i turistický chodník od rozcestí Pod Lyscem ve směru na Parichvost a Hlbokou dolinu v liptovské části Západních Tater. V Bielovodské dolině začnou Státní lesy TANAPu v nejbližších dnech odstraňovat suché stromy, které ohrožují bezpečnost turistů, proto i tam prozatím třeba počítat s uzávěrou cesty.

Velké množství úrazů na sněhu

Zima po sobě nechala spoustu sněhu. Zejména na sněhu a ledu dochází k úrazům, naposledy právě na odpoledne 15. 6. 2019, kdy přijala Horská záchranná služba žádost o pomoc pro turistu ve Vysokých Tatrách. Turista uklouzl na sněhovém poli na turistické cestě ve směru od Téryho chaty do Priečneho sedla a po dlouhém pádu utrpěl úraz hlavy. Turistu zachraňovala letecká záchranka, která ho převezla do popradské nemocnice.

Co doporučuje horská služba?

Do výstrah Horské záchranné služby tak logicky patří: "Odporúčame odchádzať na túry v skorých ranných hodinách a dodržiavať pitný režim. Vo vysokých polohách je ešte na mnohých chodníkoch sneh. Snehová pokrývka je miestami tvrdá, pri prechádzaní snehových polí buďte opatrní. Pri túrach odporúčame používať doplnky a výstroj prispôsobené aktuálnym podmienkam." Firnová pole jsou zrádná, bez potřebných pomůcek (mačky, cepín) můžete mít velké problémy.

Zdroje:

Horská záchranná služba, Štátne lesy TANAPu

Vyhledejte si ubytování


  • Slovakia.travel
  • Horská záchranná služba
  • Union Pojišťovna
  • Liptov
  • Booking.com - rezervace ubytování v Tatrách
  • Slovakia Tatry
  • Alpenverein Edelweiss

Top

↑ nahoru