Kalamita omezila lyžaře jen na chvíli

Po řádění větru se v zimních střediscích Tater znovu lyžovalo.

Lyžařská střediska Jasná Nízké Tatry a Tatranská Lomnica ve Vysokých Tatrách jsou po větrné smršti v plném provozu. Navzdory dvoudennímu přerušení se opět lyžovalo na obou stranách Chopku i ve Vysokých Tatrách. Podmínky pro lyžování jsou velmi dobré.

Větrná smršť zastavila provoz středisek

Ačkoliv výborné sněhové podmínky a úspěšné odstartování lyžařské sezóny v tatranských střediscích na čas zastavila minulý týden větrná kalamita, střediska se už "postavila na vlastní nohy" a po odstranění kalamitního stavu a zasažených částí sjezdovek jsou již v provozu.

Lyžování na Chopku

Chopok se chystá na plný provoz

Na Chopku se lyžuje na sjezdovkách, které jsou v hlavním tahu lanovek severní trasy Biela  Púť – Priehyba  – Chopok a jižní trasy Chopok – Kosodrevina – Krupová. V nejbližších dnech se čeká na výraznější ochlazení, dosněženéí sjezdovek a jejich spuštění v takovém režimu, aby mohli lyžaři lyžovat na všech sjezdovkách již v období vánočních svátků. Na severní straně Chopku jsou již kromě hlavní trasy v denním provozu i lanovky v lokalitě Lúčky a Záhradky, konkrétně lanovky Lúčky - Vyhliadka a Záhradky - Rovná Hoľa a otevřená bude i sjezdovka Turistická s velmi dobrými podmínkami pro lyžování. V průběhu příštího týdne se po dosnežení otevře i sjezdovka FIS, od soboty 23. prosince půjde do provozu sedačková lanovka Záhradky - Priehyba, kabinková lanovka Grand Jet Biela Púť - Brhliská, rovněž se spustí i propojovací vlek Otupné a sjezdovka číslo 7 Majstrovská. Na jižní straně Chopku jsou v provozu kabinové lanovky z Chopku až po Krupovou, od 26. prosince zahájí provoz i vlek Lúčka a čtyřsedačková lanovka Srdiečko - Kosodrevina, od 28. prosince se připojí i vlek Krupová II.

Na přírodním sněhu pod Dereše

Na sjezdovce č. 35 snázvem Derešská, která je odkázána výlučně na přírodní sníh se už nyní volně lyžuje. Upravená a připravena pro lyžaře bude v závislosti od sněhových podmínek, a to v celé její délce do 30. prosince.

Štrbské Pleso a Tatranská Lomnica doplňují nabídku lyžování

Od pátku se po technické údržbě spustila do provozu lanovka Solisko Expres na Štrbském Plese i další sjezdovky, lanovky a vleky. Od 15. prosince je tak toto středisko v kompletním provozu. Lyžuje se na všech sjezdovkách Interski, Solisko, Furkota, Turistická, Esíčko, Junior. Lyžaři si užijí celkem 9 km lehkých a středně těžkých sjezdových tratí a od 28. 12. bude v nabídce i Fresh Track s profesionálním průvodcem ještě před oficiálním spuštěním lanovek. Tahle aktivita na Solisku je vhodná pro dobré lyžaře, kteří si vychutnávají jízdu carvingem po ranním vlnkovaném manžestru.

V lyžařském středisku Tatranská Lomnica se aktuálně lyžuje na sjezdovkách Lomnické sedlo, Generál, Čučoriedky východ, Čučoriedky západ, Štart západ a Esíčka, od soboty 16. prosince přibyly lyžařům další kilometry sjezdovek Štart východ, Grand Slnečná, Javorová cesta a pracuje se na dosněžení areálu Buková hora. Pokud budou vhodné sněhové podmínky, sjezdovky na Bukové hoře by se mohly otevřít již v nejbližších týdnech.

  • Bližší informace k provozním hodinám a aprés-ski programu: www.vt.sk
Zdroj:

Tisková zpráva TMR, a.s.

Zajímavosti

Pozor na vyprodanou kapacitu ubytování

"Počas  vianočných  sviatkov sa tešíme záujmu o pobyty v našich hoteloch, aktuálna obsadenosť v niektorých dosahuje až 90 %. Počas Silvestra dopredávame posledné voľné kapacity. Tradične sú našimi hosťami najmä Slováci, Česi, Poliaci, ale počas Vianoc využívajú naše služby aj klienti z Nemecka," hodnotí stav hotelových kapacit Katarína Lukáčová, ředitelka obchodu a marketingu hotelů Tatry mountain resorts, a.s.

Vyhledejte si ubytování


  • Slovakia.travel
  • Horská záchranná služba
  • Union Pojišťovna
  • Liptov
  • Booking.com - rezervace ubytování v Tatrách
  • Slovakia Tatry
  • Alpenverein Edelweiss

Top

↑ nahoru