Klesl stupeň lavinového nebezpečí

Konečně se snížilo riziko pádu lavin

Po dnech, kdy se v Tatrách čerti ženili a lavinové nebezpečí se dostalo až na stupeň č. 4 (z pětidílné stupnice), se na Mikuláše situace uklidnila. V Západných a Vysokých Tatrách je mírné lavinové nebezpečí, tj. druhý stupeň, v ostatních pohořích Slovenska je nejmírnější jednička. S druhým stupněm počítejte i na túrách v Polsku.

Turistické trasy v zimě

Znamená to, že se s zimním vybavením můžete vydat na některou z  turistických tras, které nepodléhají sezónní uzávěře turistických chodníků. Nejčastěji vedou kroky turistů k vysokohorským chatám (kromě Chaty pod Rysmi), které jsou otevřené po celý rok a nabízejí horský čaj na zahřátí. Mimochodem, kde myslíte, že jej mají nejlepší?

Dvakrát měř, jednou řež! A hlavně stahuj!

Pokud si potřebujete osvěžit znalosti pohybu v zimních podmínkách, přečtete si informace o lavinách, které jsme pro vás připravili. Přehled základních informací vás navede na materiály ke  stažení, které sestavil odborník na lavinovou prevenci Viktor Kořízek. Nebezpečí lavin podrobně vysvětlují PDF soubory Strategie, Prevence, Záchrana. Připravujeme pro vás i lavinové kurzy v Krkonoších a také v Tatrách.

%%full%%

Dostupné informace

Aktuální informace o lavinové situaci ve všech horách Slovenska lze nalézt na www.laviny.sk. Nonstop je k dispozici telefon Strediska lavínovej prevencie (SLP) +421-(0)-44-5591695. Přímé informace v místě pobytu získáte nejlépe osobní návštěvou na některé ze stanic horské služby, lavinová situace se může lišit dolina od doliny.

Lavinová prevence - stahujte studijní materiály specialisty Horské služby ČR:
Prevence
Záchrana
Strategie

Vyhledejte si ubytování


  • Slovakia.travel
  • Horská záchranná služba
  • Union Pojišťovna
  • Liptov
  • Booking.com - rezervace ubytování v Tatrách
  • Slovakia Tatry
  • Alpenverein Edelweiss

Top

↑ nahoru