Lavinové kurzy se Spolkem horských vůdců

Buďte připraveni na zimu. Vůdci vám pomůžou s lavinami.

Základem pohybu v horách během zimní sezóny je znalost lavin. Využijte možnost absolvovat lavinový kurz s horským vůdcem. Získáte znalosti o faktorech ovlivňujících vznik lavinového nebezpečí, druzích a vlastnostech sněhu a stupních lavinového nebezpečí. Poznáte zásady pohybu v lavinovém terénu a zkusíte si test stability sněhové pokrývky.

Lavinové kurzy 2014Lavinový kurz

Spolok horských vodcov Vysoké Tatry připravil pro zájemce zajímavou nabídku. Ve třech termínech kurzů si můžete zkusit, jaké je to vstoupit do zimních hor, kde hrozí laviny. Vše je ale v bezpečí, bez rizika. Jste s horskými vůdci a ti vám vše vysvětlí. Lavinové kurzy začínají už 17.ledna 2014 a počet volných míst ubývá. Cena dvoudenního kurzu v Tatrách je už od 53 € na osobu.

Teorie před vstupem do lavinového terénu

Ubytování vám vůdci zajistí ve Ville Gerlach a další už bude i na vás. Hned na začátek na vás čeká trochu teorie. Dovíte se jak funguje lavinový vyhledávač, jaké máte druhy a vlastnosti sněhu a potažmo i lavin. Poznáte stupně lavinového nebezpečí a zkusíte si, co vám řekne sněhový profil a test sněhové nadílky.

V sobotu a v neděli praxe v terénu

Sobota už je něco jiného. Praxe probíhá celý den v terénu a vyzkoušíte si znovu, co dokáže lavinový přístroj a jak se dělá test stability sněhu před vstupem do lavinového terénu. Večer ve Ville Gerlach je věnovaný první pomoci a záchraně z lavin. Neděle je pro absolventy shrnutím všeho. V terénu si znovu s vůdci vyzkoušíte vyhledávání, první pomoc a znovu uděláte sněhový profil a test. Obstojíte?

Zajímavosti

  • Různé lavinové kurzy a kempy probíhají ve všech vyšších pohořích. Nechybí ani v českých Krkonoších. Kurzy pořádají vůdci i horská služba.

Vyhledejte si ubytování


  • Slovakia.travel
  • Horská záchranná služba
  • Union Pojišťovna
  • Liptov
  • Booking.com - rezervace ubytování v Tatrách
  • Slovakia Tatry
  • Alpenverein Edelweiss

Top

↑ nahoru