Letní novinky ve Vysokých Tatrách

Přehled zajímavých akcí, které by vám neměly uniknout.

Léto ve Vysokých Tatrách se může pochlubit těmi nejkrásnějšími panoramatickými výhledy, které jsou spojené se zajímavými rodinnými akcemi a atrakcemi.


Rekonstrukce dobré gastronomie

Společnost Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) jako provozovatel horských středisek chce letos investovat do zlepšení a zkvalitnění gastro služeb v Restaurantu Hrebienok, rozšíření kapacity v Panorama Restaurantu na Skalnatém plese, v Hotelu FIS na Štrbském Plese a modernizovat pokojev Grandhotelu Starý Smokovec. Investice budou představovat více než 5,2 mil. €.

Tatranská divočina pokračuje

Léto v horských střediscích Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a Štrbské Pleso bude nejen v znamení turistiky, ale i výletů lanovkami za překrásnými panoramatickými výhledy do dolin. Pro rodiny s dětmi je i letos připravený projekt Tatranské divočiny s dobrodružnými víkendy, které začínají už v sobotu 30. června. Každý pátek od 12.00 - 15.00 hodin během celého léta zažijí děti zajímavé vyprávění o Tatrách, společně se strážcem přírody budou pozorovat zvířata a poznávat rostliny v okolí Skalnatého plesa. Soboty patří Kamzičí olympiádě, soutěžím o ceny s animátory a tatranskými maskoty. Dřevěný eko mini park či indoor park Kamzíkovo jsou na Skalnatém plese vhodnou alternativou jako zabavit děti při turistice v okolí. Během neděl jsou připravené i tvořivé dílny na téma tatranských pohádek a pověstí.

Tříkolky a atrakce

Pro ty, kteří si chtějí zkrátit cestu z túry jsou na mezistanici Štart k dispozici pohodlné bezmotorové tříkolky - horské káry až do Tatranské Lomnice. Zábavnou jízdu 3 km dlouhou tratí zvládnou bezpečně i úplní začátečníci. U pozemní lanovky ve Starém Smokovci je pro děti otevřený Mini Funpark s dětským vláčkem, trampolínou či lukostřelbou anebo adrenalinová jízda na nafukovacím kruhu na Hrebienku - summer tubing.

Akce a festivaly

Po úspešné zimní sezóně očekávají poskytovaté služeb v cestovním ruchu i úspěšnou letní sezónu a společně s provozovateli horských středisek věří, že turistům bude přát zejména dobré počasí. Turisté si v letošním létě mohou užít netradiční večerní akci Večeře pod hvězdami nebo 75 tajomstiev lanovky. Z dalších akcí se návštěvníci hor mohou těšit na Mezinárodní dětský houslový orchestr na Skalnatém plese (14.7.), Benátskou noc na Štrbském plese (14.7.), Medvědí dny na Hrebienku (1.8.-4.8.) a Svišti na Plese (25.8.).

Zdroj:

Tisková zpráva TMR, a.s.

Zajímavosti

Vyhledejte si ubytování


  • Slovakia.travel
  • Horská záchranná služba
  • Union Pojišťovna
  • Liptov
  • Booking.com - rezervace ubytování v Tatrách
  • Slovakia Tatry
  • Alpenverein Edelweiss

Top

↑ nahoru