Letošní zima bude plná novinek

Od 1.12.2012 začíná nová zimní sezóna. Můžete připravovat lyže!

Novými lankovkami se pyšní zejména Chopok, který je už konečně propojený z obou stran. Ale novinek se dočkala i Tatranská Lomnica. Zimní sezóna začíná!

+ Zobrazit více fotografií- Zobrazit méně fotografií

Novinky na horách

Všechny novinky představila společnost TMR už v Bratislavě a posléze i v Praze. Tatry nesymbolizovala jen "hromada sněhu", ale atraktivní lanovka Funitel, největší a nejnovější pýcha areálu v Jasné, která propojí po letech severní stranu Chopku s jeho jižními svahy.

Funitel, twinliner a nová kabinka na Chopku

24 místná lanovka Funitel je pro středisko Jasná Nízke Tatry přelomová a navíc patří k nejmodernějším lanovkám na světě. Jejím specifikem je upevnění kabiny na dvou lanech, což jí umožňuje jízdu i při rychlosti větru do 120 km/hod. Absolutní novinkou na
Slovensku bude i použití lyžařského výtahu Twinliner, i ten je v Jasné. Na trati po kolejnicích bude v provozu jeden vůz s kapacitou 50 osob. Součástí komplexního propojení Chopku Sever a Chopku Juh je uvedení do provozu nové 15 místné lanovky v lokalitě Kosodrevina – Chopok Juh. Obě strany Chopku si polepšily o další kilometry technicky zasněžovaných sjezdovek, technický sníh je zajištěn až úplně na vrchol (2024 m).

Do sedla v kůži

Ve Vysokých Tatrách prošla největší změnou Tatranská Lomnica. Mezi dobrými
lyžaři oblíbená lanovka do Lomnického sedla bude v zimě kožená. Stará dvousedačka se vylepšila o pohodlnější černostříbrná kožená sedadla.

Od prosince se do toho půjde naplno

Horská střediska spouštějí zimní provoz už 1.12.2012 a samotná lyžařská sezóna začne hned jak to dovolí počasí a podaří se technicky vysněžit sjezdovky. Pracuje se na tom!

Zdroj:

Tisková zpráva TMR, a.s.

Zajímavosti


Související ubytování


  • Slovakia.travel
  • Horská záchranná služba
  • Union Pojišťovna
  • Liptov
  • Booking.com - rezervace ubytování v Tatrách
  • Slovakia Tatry
  • Alpenverein Edelweiss

Top

↑ nahoru