Lodičky se vracejí na Štrbské pleso

1.6. vyplouvají znovu pramičky na Štrbské pleso. Odemyká se sezóna.

Na hladině Štrbského plesa začne 8. sezóna lodiček od obnovení v roce 2008.


Loďky vyplují v pondělí

Od pondělka 1. června 2015 mohou návštěvníci Vysokých Tater využívat znovu oblíbenou atrakci, a to až do konce září. V loděnici na Štrbském plese je k dispozici 22 pramic. Výjimečným zážitkem je služba osobního veslaře.

Odemykání plesa bude 12.6.2015

Oficiální otevření letní sezóny v Tatrách je spojeno s tradičním Odemykáním plesa, které je naplánované na 12. června v 11.00 hodin v přístavišti lodiček. Půjčovna lodí je na Štrbském plese v provozu denně mezi 10.00 a 18.00 s poslední plavbou v 17 hodin. Veslování na hladině jezera v nadmořské výšce 1345 m má více než 130 letou historii. Štrbské pleso patří do 5. stupně ochrany přírody, proto půjčovna loděk podléhá přísným pravidlům. Během sezóny 2014 se na jezero vypravilo 2338 lodiček, od začátku novodobé historie tak 26 461 lodiček převezlo celkem 61 915 lidí.

» bližší informace a podmínky plavení na jezeře

Tipy na letní akce v Tatrách

Kromě tradičních lodiček si návštěvníci během léta mohou užít i výjimečné kulturní akce v podobě druhého ročníku Benátské noci 18. července. Už na tento víkend je v sobotu 30. května na Štrbském Plese připraven Tatranský Den dětí a 3. ročník nočního běhu High Tatras Night Run. Během letní sezóny je na Štrbském Plese pod skokanskými můstky v provozu Mini Tatralandia park. Děti si mohou vyzkoušet jízdu na autíčkách, plavbu loďkou anebo skákání na bungee trampolíně. V půjčovnách sítě sportovních obchodů Tatry Motion budou v tatranských střediscích v nabídce i horská kola. Dobrodružný pocit z jízdy nabídnou zájemcům horské káry a koloběžky ze stanice Štart dolů do Tatranské Lomnice. Jednoduché ovládání zvládají všechny věkové kategorie. Nejmenší výletníci si pobyt na Hrebienku spestří na 100 metrovém tobogánu a jízdě na gumovém kole. U stanice pozemní lanovky ve Starém Smokovci je Mini fun park s dětským vláčkem, trampolínou a lukostřelbou. Rodiny s dětmi si při výletech užijí zábavu v dětském parku Kamzíkovo na Skalnatém plese. S příchodem léta a otevřením turistických cest přichází do Vysokých Tater i projekt Tatranská divočina. Děti odhalí s upravenými dobrodružstvími záhady 7 naučných etap a poznají příběhy zvířecích kamarádů na Skalnatém plese, v Lomnickém sedle a při procházení Tatranské magistrály až k Vodopádům Studeného potoka, či tajomství Štrbského Plesa.

» podrobně k atrakcím ve Vysokých Tatrách

Zdroj:

Tisková zpráva TMR,a.s.


  • Slovakia.travel
  • Horská záchranná služba
  • Union Pojišťovna
  • Liptov
  • Booking.com - rezervace ubytování v Tatrách
  • Slovakia Tatry
  • Alpenverein Edelweiss

Top

↑ nahoru