Lyžařská ochutnávka měří v Tatrách 8 kilometrů

Na 8 km sjezdovek startuje lyžařská zimní sezóna v Tatrách.

Od dnešního dne první lyžaři vyráží na severní a jižní stranu Chopku, kde si užijí i výhledy na Liptov a Horehroní. A už zítra začíná mikulášská lyžovačka ve Vysokých Tatrách, kde se otevírají svahy na Štrbském Plese a v Tatranské Lomnici.

+ Zobrazit více fotografií- Zobrazit méně fotografií

Chopok jezdí už dnes a to na jihu i na severu

V Jasné si lyžaři hned na začátku sezóny vyzkoušejí svahy na vrcholu Chopku. Na severní straně budou otevřené červené sjezdovky č. 1c Pretekárska úsek Chopok – Konský Grúň, č. 1b Pretekárska úsek Konský Grúň – Luková, č. 1a Pretekárska úsek Luková – Priehyba, červená zjazdovka č. 2 Májová a modrá č. 13 Biela Púť. Ti, kteří využijí jako nástupní místo jižní stranu Chopku, mají možnost využít k přejezdu na sever moderní 15-místnou kabinkovou lanovku a lyžovat na severní straně anebo mohou zůstat na jihu na červené sjezdovce č. 31 s názvem Slnečná v úseku Kosodrevina – Srdiečko.

5 km v provozu a chystají se další

Milovníci lyžování si v první den zahájení sezóny v Nízkých Tatrách užijí 5,05 km sjezdovek. Aktuálně se ve středisku Jasná dosněžují modré lehčí sjezdovky pro rodiny s dětmi č. 14 Lúčky a č. 5 Turistická a na jižní straně Chopku sjezdovka č. 36 s názvem Krupová, které budou spuštěné do provozu podle počasí.

Ideální podmínky chválí i profíci

Zatímco počasí alpským resortům zatím nehraje do karet, v Tatrách mrzne a podmínky na první lyžování jsou ideální. To potvrzuje i nejlepší slovenský sjezdař Adam Žampa, který si už v těchto dnech vyzkoušel v tréninku svah Interski na Štrbském Plese. „Koncom minulého týždňa bolo v Tatrách mínus 10 stupňov, spolu s mojim tímom nám prevádzkovatelia umožnili poliať svah vodou, dráha zľadovatela na takú úroveň, aby boli podmienky podobné svetovému poháru a optimálne pre môj tréning. Najbližšie sme sa chystali do Rakúska na európsky pohár, ale podujatie sa zrušilo, pretože tam absolútne nemrzne, rovnako vo Francúzsku je 6 stupňov nad nulou a v celej Európe je teplo, iba v Tatrách je zima, práve preto tu teraz trénujem. Verím, že najbližšie si zalyžujem v Tatranskej Lomnici a presuniem sa aj do Jasnej,“ vysvětlil Adam Žampa svůj domácí trénink. Video z tréninku Adama Žampy 3. 12.2014 na Štrbském Plese.

Mikulášská jízda ve Vysokých Tatrách

Lyžování ve Vysokých Tatrách startuje v sobotu 6. prosince na Štrbském Plese na svahu Interski (červená sjezdovka č. 3) a na sjezdovce Juniorská (modrá sjezdovka č. 6). Ve středisku se dosněžují poslední úseky na lehké modré sjezdovce č. 4 s názvem Turistická a na červené sjezdovce č. 2 Esíčka. V Tatranské Lomnici se v sobotu spouští úsek modrých sjezdovek č. 1 Štart Západ a č. 2 Štart Východ. Pokud teploty v nejbližších dnech opět klesnou, dosněží se i červené sjezdovky ze Skalnatého plesa na Štart (Esíčka, Generál a Čučoriedky Východ a Čučoriedky Západ). Ve Vysokých Tatrách bude lyžařům od soboty k dispozicii 2,85 km tratí.

Zdroj:

Tisková zpráva TMR,a.s.

Zajímavosti

Počasí nahrává dalšímu otevření zasněžených tratí

Tatranci očekávají nasledující dny výrazný pokles teplot, které by měly napomoci technickému zasněžování a otevření dalších kilometrů sjezdovek. Denně aktualizované informace o stavu sjezdovek, lanovek a vleků v Jasnéve Vysokých Tatrách jsou samozřejmostí provozovatelů areálů.

Vyhledejte si ubytování


  • Slovakia.travel
  • Horská záchranná služba
  • Union Pojišťovna
  • Liptov
  • Booking.com - rezervace ubytování v Tatrách
  • Slovakia Tatry
  • Alpenverein Edelweiss

Top

↑ nahoru