Lyžařská sezóna ne/končí

I když jsme poslední sezóny byli zvyklí, že se lyžovalo do května, letos to tak nebude. V Tatrách lyžařská sezóna pomalu končí, poslední sjezdovky zůstanou po víkendu v provozu na Chopku.

Sněžení rozhodlo o prodloužení sezóny v Tatrách

Aktualizováno!

O víkendu se sice už oficiálně ukončila lyžařská sezóna, ale nové sněžení a vylepšení podmínek pro lyžaře (a jejich zájem) rozhodlo o  tom, že se v areálech na Lomnickém sedle a na Štrbském Plese bude lyžovat o víkendech dále. V posledních dnech napadl čerstvý sníh (25-40 cm) a podmínky na lyžování jsou prý nejlepší za celou sezónu! I když jsou přes týden lanovky v údržbě, o víkendech můžete na sjezdovkách v ParkuSnow a pod Lomnickým sedlem lyžovat až do května. Cena skipassu je jen 13 €.


Středisko Vysoké Tatry končí v neděli

I když v souvislosti se stavbou nové čtyřsedačkové lanovky přibylo na Čučoriedkách nové zasněžování, tak končí sezóna o měsíc dřív. Poslední den lyžování naplánovali na neděli 18.4.2010. Zatímco loni se tu jezdilo až do května, letošní rok moc přírodního sněhu nepřinesl. Právě z tohoto důvodu se lyžovalo na Lomnickém sedle až od února.

Tatry Mountain Resorts chystají ve středisku Tatranská Lomnice další změny.

Dále by se mělo investovat do zasněžování, a to nad sjezdovkou Čučoriedky a zvýší se kapacita střediska po výstavbě další tentokrát šestisedačkové lanovky. Tyto dvě nové investice v areálu by měly být připraveny k provozu už od další sezóny 2010/2011.

Pozor na výluku lanovek

Od 19.4. budou lanovky v Tatranské Lomnici mimo provoz kvůli údržbě, v provozu budou 24.-25. dubna, od 1. do 9. května a poté až od 22. května 2010. Pozemní lanovka v Starém Smokovci bude v provozu 17.-18.4. a potom znovu od 24. dubna 2010.

Na Štrbském se také naposledy lyžuje o  víkendu

Konec lyžařské sezóny hlásí i středisko ParkSnow na Štrbském Plese. Sezóna tu skončí v neděli, ale na sobotu se chystá ještě poslední Grand Prix. Na svahu Interski bude maškarní. Tenhle lyžařský karneval vypukne 17.4. od 10 hodin. Těšit se můžete na závody i  na populární Sherpa Band. Masky lyžují samozřejmě zdarma! Stále je otevřen i snowboardový park.

%%full%%

Ještě jednou o víkendu pojede i středisko Roháče-Spálená

Na víkend se ještě znovu spustí lyžařský areál v Roháčích, čeká tu na vás i speciální jarní nabídka. Více informací najdete na stránkách střediska.

Ski Bachledova, Strednica, Ski Strachan

Lyžařská střediska v Belianských Tatrách ukončila sezónu již o  Velikonocích. Na další lyžování se můžete těšit znovu až v prosinci.

Jasná je poslední mohykán

Poslední možnost si ještě v této sezóně zalyžovat budete mít v lyžařském středisku Jasná pod Chopkom. Areál jih už není v  provozu (sezóna skončila 11.4.), ale lanovky areálu Chopok-sever nad Demänovskou dolinou jedou dál, na sjezdovce je až 60 cm sněhu. Denní skipass je teď k dostání za 13 € (v Jasné i ve Vysokých Tatrách). Ve  slevě jsou i pobytové balíky, třeba tak ještě stihnete zimní dovolenou.

Končí i skialpinisté

A nezapomeňte, 15. dubna také končí možnost vstupu skialpinistů do vyhrazených areálů v Tatranském národním parku.

Vyhledejte si ubytování


  • Slovakia.travel
  • Horská záchranná služba
  • Union Pojišťovna
  • Liptov
  • Booking.com - rezervace ubytování v Tatrách
  • Slovakia Tatry
  • Alpenverein Edelweiss

Top

↑ nahoru