Lyžování v Tatrách odstartuje sezónu 5. prosince

Začíná se lyžovat pátek v Jasné, v sobotu na Štrbském Plese

První oblouky lyžařů v Tatrách povedou přímo z Chopku. Čerstvý sníh si lyžaři vychutnají v sezóně 2014/15 poprvé v Jasné v Nízkých Tatrách už v pátek 5. prosince 2014. Od soboty 6. prosince přivítají lyžaře upravené svahy ve Vysokých Tatrách a to Interski, Esíčko, Turistická a Spojka v lyžařském areálu na Štrbském Plese a premiérovou jízdu ze Skalnatého plesa si užijí lyžaři ve středisku Tatranská Lomnica. Oficiální otevření zimní sezóny má vrchol v sobotu v Jasné na velké hudební party s názvem Winter Music Opening.

+ Zobrazit více fotografií- Zobrazit méně fotografií

První sníh je v Jasné

Už za pár dní se první milovníci sjezdu spustí po čerstvě urolbovaných svazích z vrcholu Chopku z výšky 2004 m n.m. v Nízkých Tatrách. Jejich lyžařské zážitky začínají severní straně, kde si mohou zároveň jako první otestovat svůj Gopass Ski Challange a splní si tak svoje lyžařské předsevzetí.

Winter Music Opening otevírá sezónu

Slovenské lyžařské středisko Jasná, které získalo prestižní ocenění kvality a v listopadu si odneslo z Londýna cenu pro nejrychleji se rozvíjející středisko, otevře svoje sjezdovky 5. prosince ráno jako první na Slovensku. V tento den se na Chopku spojí dva regióny Liptov a Horehroní, aby společně přivítaly zimu a rozsvítili nejvýše položený vánoční stromeček. Během dne si zasoutěží návštěvníci areálu pod moderátorskou taktovkou Andreje Bičana a mohou si tak vysportovat BMW X3 na 100 dní zimní sezóny. A v sobotu večer vypukne v hudobním aprés-ski klubu Happy End v Jasné párty, která otevírá show Winter Music Opening.

Na Mikuláše i do Vysokých Tater

Na spadnutí je i začátek lyžování ve Vysokých Tatrách, kde se na Mikuláše 6. prosince oficiálně spustí první lanovka na Štrbském Plese a rovněž tu už ostartuje zimní sezóna. Stejně to bude vypadat i v Tatranské Lomnici.

Ze skipasu je GOPASS karta

Lyžařům se změní skipas na osobní GOPASS kartu. Gopass zakoupený v e-shopu na www.gopass.sk je stále výhodnější proti nákupu v "kamenné pokladně". Bezplatné zaregistrování se a nákup e-skipasu zvládne každý přes internet. Výhodou gopassu není jen cena, ale zejména jeho multifunkčnost a fakt, že na skipas (Gopass) se nemusí čekat v dlouhé řadě u pokladen. Lyžaři s gopassem projdou přes turniket na svah a lyžují hned. Gopass karta šetří čas a peníze a za nákupy získaváte body, které se dají efektivně využítv dalších službách TMR. S Gopassem se od letoška lyžuje i u nás ve středisku Špindlerův Mlýn.

Zdroj:

Tisková zpráva TMR, a.s.

Zajímavosti

  • Spojení areálů na Chopku, které jsme znali z minulosti je lanovkami aktivní až od 1.12.2012, kdy na vrchol můžete vyjet speciální lanovkou Funitel. Ta může překonávat snáz nástrahy počasí, se kterými musíte na horách počítat.

Vyhledejte si ubytování

Fotografie


  • Slovakia.travel
  • Horská záchranná služba
  • Union Pojišťovna
  • Liptov
  • Booking.com - rezervace ubytování v Tatrách
  • Slovakia Tatry
  • Alpenverein Edelweiss

Top

↑ nahoru