Martinovi na bílém koni sypaly cestu i sněžná děla

Tatranská střediska začala zasněžovat sjezdové tratě

V noci z 11. na 12. listopadu se roztočila sněžná děla na Štrbském Plese v okolí vrcholové stanice lanovky na Solisko a spustilo se i technické zasněžování v lyžařském středisku v Tatranské Lomnici.

Při mrazivých nocích ve Vysokých Tatrách pokračuje v zasněžování sjezdovek v nadmořské výšce od 1 100 do 1 800 m n.m. Sjezdovky na Chopku v Nízkých Tatrách se začnou naplno zasněžovat dnes.

Střediska se pustila do zasněžování

V Tatranské Lomnici se ze soboty na neděli spustilo zasněžování úseků sjezdovek Skalnaté pleso, Esíčka, Čučoriedky až po sjezdovku Štart. V provozu bylo 50 sněžných tyčí a 5 ventilátorových zařízení, zasněžování ale komplikoval nepříznivý vítr. Na Štrbském Plese se začalo zasněžovat v lokalitách sjezdovek Solisko a Furkota, umělé zasněžování bylo spuštěno na 8 tyčových zařízeních a 7 vrtulových dělech. První lyžování v tatranských střediscích bude záviset zejména na vhodných klimatických podmínkách a od ukončení pravidelné podzimní technické údržby na lanovkách.

Zasněžování na vrcholu Soliska

Zahájení v Jasné

Oficiální otevření lyžařské sezóny odstartuje 2. prosince hudební akcí Winter Music Opening v největším lyžařském středisku Jasná Nízké Tatry. V Tatranské Lomnici se oficiální zimní sezóna začíná na svahu 23. prosince akcí Ski Exklusive.

Na Chopku více komfortu i více sjezdovek

V nové lyžařské sezoně 2017/18 bude lyžování na Chopku opět o něco komfortnější a lyžaři si zalyžují už na 50 km sjezdovek. Přichystány jsou novinky v podobě nové sjezdovky s názvem Vrbická, propojeného traverzu Biela Púť, posílení zasněžování a vybudování nových zábran, rozšíření sjezdovky pro rodiny s dětmi v lokalitě Lúčky. I letos čeká všechny lyžaře profesionální závodní trať Skiline aréna s měřenou časomírou, vylepšený snowpark, kde přibudou nové skoky a množství překážek. Největší investiční novinkou je vstupní brána do střediska s názvem Centrum Jasná s nákupní zónou, pokladnami, infocentrem, centrálním dispečinkem, zázemím pro lyžařské instruktory z lyžařské školy MAXIland, samoobslužnou úschovnou a novým luxusním stylovým barem CRYSTAL. Bar bude disponovat 120 místní kapacitou a prostornou venkovní terasou s prvním "hořícím" stolem na Slovensku. Do střediska Jasná se lyžaři přepraví pohodlně skibusy, na bezpečnost na sjezdovkách dohlédne skipatrola a pro skialpinisty budou vytyčené 2 trasy skialpových koridorů na obou stranách Chopku.

Mezi novinkami je i Hotel Pošta

Na svou první zimní sezónu zve i nový Hotel Pošta**** v blízkosti Centra Jasná. Hotel s 24 pokoji a 14 apartmány vedle nástupní stanice lanovky Grand - Brhliská zaujme nápaditým a moderním designem. V Jasné je během sezóny připraven bohatý aprés-ski program, hosté mají možnost zažít netradiční Tatranskou večeři zážitků, Fresh Track, večerní zážitkové jízdy rolbou, Fun Arénu, Skki trikke a Funtools. Během sezóny se v panoramatické restauraci Rotunda na vrcholu Chopku konají zážitkové večery Full Moon Dinner při úplňku měsíce. Tu pravou klubovou scénu nabízí Happy End Music Club a maximální odpočinek po lyžování zase Aquapark Tatralandia, vzdálený jen 15 minut jízdy autem od střediska Jasná.

Na novinky lákají i centra ve Vysokých Tatrách

Přístup do nejmodernějšího lyžařského střediska v Tatranské Lomnici, bude tuto zimu o něco pohodlnější. Plynulou přepravu má zajistit nová okružní křižovatka. O aktuálních podmínkách na lyžařském svahu bude informovat centrální střediskový rozhlas a na bezpečnost na sjezdovkách dohlédne lyžařská skipatrola. Vylepšená FUN zóna se slalomovou tratí s překážkami přinese zábavu zejména nejmenším lyžařům. Ti, kteří chtějí zažít jízdu skutečného profesionála, mohou vyzkoušet měřenou slalomovou trať AUDI Ski Arénu s časomírou. I tuto sezónu si lyžaři užijí Fresh Track - lyžování s průvodcem ještě před oficiálním spuštěním provozu, a to v Lomnickém sedle a na Solisku. Se začátkem nové zimní sezóny se na Hrebienku otevře nejnavštěvovanější tatranská atrakce Tatranský ledový dóm a naplánované jsou i osvědčené zimní eventy Tatry Ice Master, Sněžní psi, Snow camp, Večeře pod hvězdami, Tatranská večeře zážitků, 75 tajemství lanovky či mezinárodní závody Hero Season Trophy, které se kromě tatranských středisek budou konat už i v Krkonoších ve Špindlerově Mlýně a v polském středisku Szczyrk.

  • Více informací o novinkách i na www.vt.sk.

GOPASS - bezkonkurenční skipas z obývacího pokoje

Pořídit si výhodný skipas přímo z pohodlí svého domova je možné prostřednictvím ehopu www.gopass.sk. Členství v zákaznickém programu GOPASS poskytuje množství slev na nákupy skipasů, vstupů do liptovských aquaparků, ubytování v hotelech i výhody v restauracích a sportovních obchodech. Novinkou blížící se tatranské sezóny je nákup skipasu online více dní dopředu nebo přímo na místě v samoobslužné pokladně GOPASS Point. Ve všech střediscích ve Vysokých a Nízkých Tatrách přibudou od začátku zimy speciálně vyhrazená a označená místa s názvem GOPASS Point se samoobslužnými pokladnami a vyškoleným pomocným personálem.

Zdroj:

Tisková zpráva TMR, a.s.


  • Slovakia.travel
  • Horská záchranná služba
  • Union Pojišťovna
  • Liptov
  • Booking.com - rezervace ubytování v Tatrách
  • Slovakia Tatry
  • Alpenverein Edelweiss

Top

↑ nahoru