Medvědí cesta

S dětmi do přírody do Hrabovské doliny

Trendem současnosti je trávit čas s dětmi v přírodě a poznávat ji i její obyvatele. Nový naučná stezka v Hrabovské dolině, Medvědí cesta, vznikl teprve nedávno a nabízí rodinám s dětmi pohyb, zábavu i poučení v jednom.


Naučná Hrabovská dolina

V rámci nenáročné pěší túry v Hrabovské dolině se návštěvníci zastaví na 7 stanovištích a získají základní informace o medvědovi hnědém (Ursus arctos) a jeho zvyklostech.

Medvědí cesta

Medvědi jsou ve slovenských horách možná přemnožení, ale znají lidé vůbec tuto největší šelmu Slovenska? Tuto otázku si kladli i Liptáci a odpovědí na ni je Medvědí cesta, což je zážitková naučná trasa pro rodiny s dětmi v Hrabovské dolině nedaleko Ružomberku. Kromě informačních tabulí trasu tvoří fototapety, lavička, lezecká atrakce, medvědí bunkr či medvědí "lázeň".

Video pozvánka: https://youtu.be/DAZcCMumYrk

"Naša nová trasa sa začína v Hrabovskej doline pri priehrade a končí sa pod Sidorovom pri tunajšej Mini Farme s domácimi zvieratami. Má dĺžku približne 3 kilometre. Rodinám s deťmi by som odporučila Medvediu cestu skombinovať aj s ďalšou pešou turistikou, pretože v okolí je podobných možností nespočetne veľa. Na rodinný výlet sa oplatí ísť do neďalekého Vlkolínca, pamiatky Svetového kultúrneho dedičstva UNESCO, na vyhliadku na Sidorovo alebo na Malinô Brdo, odkiaľ sa dá ísť dole lanovkou či károu," řekla Gabriela Demčáková z radnice Ružomberku.

Relax u přehrady

Okolí rovněž nabízí rozličné možnosti aktivního odpočinku, ale i relaxu po návratu z výletu. Oblíbené jsou vodní a adrenalinové sporty či odpočinek u zdejší přehrady.

Pestrá nabídka

"Liptov dostal do vienka krásnu prírodu, ktorú treba nielen využívať, ale ju aj chrániť. Vítame preto každú takúto aktivitu, ktorá doplní pestrosť ponuky nášho regiónu, nabáda k pohybu, zabáva aj učí. Projekt sme preto, spolu s mestom Ružomberok, podporili čiastkou takmer 12 500 eur na projektovú dokumentáciu, výstavbu chodníka aj propagačné materiály," řekla ředitelka Oblastní organizace cestovního ruchu REGION LIPTOV Darina Bartková. Medvědi sice žijí spíše samotářsky, ale Medvědí cesta má ambici lákat do Hrabovské doliny skupinky dětí a dospělých, kteří v přírodě budou naopak kolektivní a na chvíli zapomenou co je to být online samotář.

Zdroj:

Tisková zpráva VisitLiptov

Zajímavosti

  • Mnohé turisty překvapí i pověst z dob života vnučky legendární císařovny Sisi, podle níž si Ružomberčané vysloužili označení "medvědáři".

Vyhledejte si ubytování


  • Slovakia.travel
  • Horská záchranná služba
  • Union Pojišťovna
  • Liptov
  • Booking.com - rezervace ubytování v Tatrách
  • Slovakia Tatry
  • Alpenverein Edelweiss

Top

↑ nahoru