Na co nezapomenout při výběru batohu na kolo?

Tip na vybavení pro cyklisty

Teploty na teploměru stoupají a vaše kolo už netrpělivě popojíždí po garáži. Nejvyšší čas sbalit „svých pět švestek“ a vyrazit na nějaký ten výlet. Na raneček však zapomeňte, raději si vyberte pořádný cyklo batoh.


Stejně jako každý jiný sport i cyklistika si žádá své. Dobré vybavení vám den v sedle jenom zpříjemní. Myslete na to při výběru a nezapomeňte si pohlídat těchto pár věcí.

Konstrukce

Cyklobatoh je uzpůsoben pro jízdu na kole tak, aby vám zajistil maximální pohodlí. Batohy na kolo mají zádovou část prohnutou tak, aby kopírovala ohnutá záda jezdce. Právě konstrukce odlišuje cyklistické batohy od outdoorových batohů a batohů do města.

Cyklobatoh Osprey

O vaše pohodlí se stará i odvětrávací zádový systém a nastavitelnost všech popruhů. Správně nastavené popruhy vám usnadní jízdu v terénu a postarají se o to, aby vám batoh nepřekážel. Dobře konstruovaný a nastavený batoh oceníte především při sjezdech, kdy vám bude dobře sedět na zádech a nebude narušovat vaši rovnováhu.

Objem batohu

Výběr batohu závisí také na tom, jakému druhu cyklistiky se věnujete, jak často a na jak dlouhé vyjížďky jezdíte. Na základě toho se rozhodněte, jaký objem batohu si pořídíte. Cyklistické batohy můžeme rozdělit na malé, střední a velké cyklo batohy.

  • Při nákupu počítejte s nezbytnostmi, které musíte mít u sebe a podle toho se rozhodujte. Na klíče, doklady a láhev s vodou vám postačí malý batoh, zatímco na několikadenní výlet už si vezměte velký, kam kromě svačiny a oblečení uložíte i spací pytel.

Velikost

Hned po objemu je zcela zásadní i to, jak velký batoh je. Jiná výška batohu se hodí pro malou postavu a jiný pro postavu vysokou. Výška totiž rozhoduje o tom, jestli vám bude batoh na zádech dobře sedět. I mezi cyklo batohy platí rozdělení na pánské, dámské a dětské. Ty pro dámy jsou nižší a hrudní popruh je navržen s ohledem na prsa, jsou také užší v ramenou. Batohy pro děti jsou obecně menší a bývají i barevnější.

Vnitřní členění

U svého batohu jistě oceníte i přehlednost vnitřního prostoru. Nesmí tedy chybět přihrádky na nářadí, speciální kapsa na brýle a pláštěnka na batoh. Hodit se budou i síťované kapsy na povrchu a upínací systém na helmu. Sehnat můžete i cyklistický batoh s pitným vakem, který vám usnadní dodržování pitného režimu.

Batoh Raidlight

Myslete na bezpečnost

Kromě všech vychytávek, které vám zajistí pohodlí při jízdě, myslí výrobci i na vaši bezpečnost. Batohy na kolo všech typů a velikostí bývají vybaveny reflexními prvky a nejrůznějšími úchyty na blikačky. Tyto maličkosti jsou vidět i z velké dálky a při snížené viditelnosti, často vám proto mohou zachránit život.

Vyhledejte si ubytování


  • Slovakia.travel
  • Horská záchranná služba
  • Union Pojišťovna
  • Liptov
  • Booking.com - rezervace ubytování v Tatrách
  • Slovakia Tatry
  • Alpenverein Edelweiss

Top

↑ nahoru