Na lyžaře v Tatrách čeká několik novinek

Připravte se na zimu. Vybavení doplňte dobrými informacemi!

Lyžařská střediska se připravují na novou zimní sezónu. Pro milovníky zimních sportů v Nízkých a Vysokých Tatrách připravil provozovatel tatranských středisek několik novinek.

Nízké Tatry

Lyžování v Nízkých Tatrách bude v lyžařské sezoně 2018/19 opět o něco komfortnější. Sníh na Chopku garantuje systém technického zasněžování, který se tuto zimu rozšířil o 9 nových děl v části sjezdovky č. 12a Jelení Grúň a na sjezdovce Zadné Dereše o dalších 13. Celkem už je na Chopku již 617 bodů umělého zasněžování.

Jasná Ski opening

Komfortnější vylepšení pocítí lyžaři, kteří budou lyžovat na severní straně Chopku, kde se tuto zimu otevře nová moderní Restaurace Habarka se slovenskou kuchyní. Restauraci Ski-in Ski-out, která má 200 míst a dalších 100 na terase, najdou lyžaři při výstupní stanici lanovky Lúčky B8 v bezprostřední blízkosti sjezdovek FIS a Turistická. V lokalitě Priehyba na severní straně Chopku budou mít návštěvníci možnost občerstvit se v novém gastro pointu - Jasná Mountain Food. Lyžaři si zde vychutnají rychlé občerstvení přímo na svahu podobně jako na ulici.

Nové ubytování u sjezdovek

 • V lokalitě Otupné přibude 5 nových chat s nápaditým a moderním designem pro náročné klienty.

I letos je pro všechny milovníky lyžování připravena profesionální závodní trať Skiline aréna, která bude situována na sjezdovce č. 10 Vrbická (Grand - Brhliská). Vstup do Skiline arény je bezplatný. Středisko Jasná nadále rozvíjí skibusovou dopravu, možnosti pro skialpové koridory, osvětu skialpinistů a bezpečnostní hlídky na lyžích - skipatroly. Dále využívá inovaci při úpravách sjezdovek v podobě profesionálního softwaru SNOWsat se systémem řízení s měřením hloubky sněhu a satelitního navádění polohy rolby. Na jižní straně Chopku zavádí středisko nové zlepšení v podobě řízené nástupní zóny. Systém vpustí do nástupní zóny přesný počet lidí, podle kapacity kabinky. Lyžaři si tak pohodlně bez tlačení nastoupí a uloží do držáků své lyže.

 • Hotel Srdiečko realizoval první etapu rekonstrukce ubytovacích prostor, když vyměnil nový nábytek (otevřený bude od 7.12.) a od 1.5. 2019 čeká tento hotel další etapa komplexní rekonstrukce všech pokojů, chodeb a koupelen.

Na Chopku v komplexu Rotundy je umístěn automatický defibrilátor, který pomáhá při závažných poruchách srdečního rytmu.

 • Středisko Jasná se stává "eko friendly" i díky postupnému nahrazování plastového nádobí v gastro zařízeních na svazích ekologickými materiály (papír, bambus) nebo porcelánem.

Oslaví se 100 let společného státu

100. výročí vzniku společného státu Čechů a Slováků si návštěvníci připomenou originální na vrcholu Chopku 30. listopadu 2018 a symbolicky otevřou i zimní sezónu. Lyžařská sezóna v největším slovenském středisku v Jasné startuje v sobotu 1. prosince 2018 skvělou hudební šou pod názvem Winter Jasná Opening. Více na www.jasna.sk.

Vysoké Tatry

V Tatranské Lomnici jsou nová dvě nové rolby na úpravu svahů. Jedna bude mít speciální zařízení Leica Geosystems od společnosti Prinoth, které nabízí satelitní systém umožňující získat co nejpřesnější měření a vizualizaci výšky sněhové pokrývky. Software je přizpůsoben na sníh a na základě 3D modelu krajiny bez sněhu ví během zimy přesně vyměřit sněhovou vrstvu a profil země v reálném čase a na konkrétním místě, kde se stroj nachází. Údaje o výšce sněhové pokrývky jsou analyzovány ze souřadnic a snímačů úhlu pohybu rolby přímo na displeji instalovaném v kabině. Během každodenní úpravy sjezdových tratí tak provozovatel střediska přesně ví, jak a kde má rovnoměrně rozvrstvit, a na která místa použít zbylý sníh. Středisko dostane zároveň i 7 nových statických věží SUFAG na zasněžování, které budou osazeny na exponovaná místa pod Štartem, u údolní stanici 15 místné lanovky, v lokalitách Čučoriedky Východ a Západ, Štart Východ a Buková hora. Dvě nová sněžná děla Technoalpin dostalo i lyžařské středisko na Štrbském Plese. Na svazích ve Vysokých Tatrách pokračuje opět úspěšný projekt lyžařských hlídek - skipatrol.

 • Pro skialpinisty budou v Tatranské Lomnici a na Štrbském Plese vytyčené skialpinistické koridory.

Na Lomnickém štítě a v Hotelu FIS jsou ve veřejných prostorách umístěny dva nové externí defibrilátory, které mohou pomoci při náhlém srdečním kolapsu.

Ski opening

Nové restaurace

Novinkami v restauračních zařízeních jsou tuto zimu rozšířené kapacity restaurace Panorama na Skalnatém plese a otevření nové samoobslužné restaurace 20. prosince na místě bývalého Kamzíkova. Výrazným redesignem prošla také restaurace Pizza Pasta na mezistanici Štart, která se i dispozičně rozšířila o 40 míst. Před zimní sezónou se dokončí druhá fáze rekonstrukce restaurace Hrebienok, kterou v interiéru doplní nová kavárna a jídelna. Zásadní změnou prošel Grandhotel Starý Smokovec, který zmodernizoval 79 pokojů a apartmánů a vynoviť i kongresovou místnost a chodby hotelu. Na své otevření čeká nová přístavba terasy Hotelu FIS na Štrbském Plese, která se kolem Vánoc rozšíří v interiéru o 44 míst a v exteriéru o 26 míst. Hotel bude mít navíc novou profesionální lyžárna s topidly na lyžařky. I tuto sezónu si lyžaři užijí ve střediscích Tatranská Lomnica a Štrbské Pleso lyžovačku ještě před oficiálním spuštěním provozu tzv. Fresh Track v Lomnickém sedle a na Solisku, který nabízí autentický zážitek z nedotčené sjezdovky.

 

 • Se začátkem nové zimní sezóny se opět otevře na Hrebienku nejnavštěvovanější tatranská atrakce Tatranský ledový dóm. 6. ročník nejúspěšnější zimní atrakce ve Vysokých Tatrách bude letos postaven v tématu Chrámu sv. Petra v Římě s bazilikou a Berniniho kolonádou. Stavitelem bude Adam Bakoš a pro veřejnost je otevření naplánováno již na 23. listopadu. Během sezóny budou již tradičně i další osvědčené zimní eventy jako Tatry Ice Master na Hrebienku, Sněžné psi v Tatranské Lomnici, Snow campVečeře pod hvězdami na Skalnatém plese, Tatranská večeře zážitků, 75 tajemství lanovky či mezinárodní pohár klubu Šikovných sezónkárov pod názvem Hero Season Trophy.


Oficiální otevření lyžařské sezóny v Tatranské Lomnici ve velkém stylu pod názvem SKI Exklusive startuje 15. prosince 2018. Více na www.vt.sk.

Skipasy se už nakupují způsobem jako letenky

Zimní sezóna 2018/19 přináší do tatranských středisek zásadní a revoluční novinku v podobě moderní cenotvorby skipasů, a to prostřednictvím nové funkcionality webu GOPASS.

Ceny skipasů už nebudou fixní, ale zobrazují se dynamicky on-line, podle řízeného manažování počtu prodaných lístků a vytíženosti střediska v daném termínu. Na www.gopass.sk tak půjde o živý proces, kde ceny přepočítává program, jehož cílem je rovnoměrně rozptýlit lyžaře do středisek během celé sezóny. Proto budou ceny skipasů během exponovaných termínů výše a během neobsazeného střediska naopak níže. Aktuální cena skipasu se bude odvíjet nejen od obsazenosti střediska, ale také na počasí a jiných externích faktorů, vliv těchto faktorů se promítne do různých cenových hladin, které mohou mít vyšší slevu z maximální ceny v daný moment a to od 0-30 %. Jelikož se zájem ze strany lyžařů během celé sezóny mění vzhledem k termínu lyžování, je nezbytné plánovat si lyžování předem, pro dosažení co nejlepší ceny tzn. "Čím dříve koupíš, tím výhodnější lyžuješ".

Tímto se dává šance klientům, kteří vědí spíše naplánovat své časové možnosti i být za to odměněni formou výhodnějších cen než jsou běžně ceny pro daný 1 denní skipas dostupný na kamenné pokladně. Ti lyžaři, kteří se nebojí nakupovat skipasy online si mohou "ulovit" ceny skipasů už při napadení prvního sněhu nebo během jarní lyžování i od 9 €, během Vánoc od 27 eur a během Silvestra od 38 eur. V nejsilnějších termínech se skipasy budou dát koupit on-line mnohem levnější než to bylo loni. Více informací na www.gopass.sk.

Zdroj:

Tisková zpráva TMR, a.s.

Vyhledejte si ubytování


 • Slovakia.travel
 • Horská záchranná služba
 • Union Pojišťovna
 • Liptov
 • Booking.com - rezervace ubytování v Tatrách
 • Slovakia Tatry
 • Alpenverein Edelweiss

Top

↑ nahoru