Na Skalnatém plese vyrostla rodinka gigantických sněhuláků

Pravá zimní nálada dorazila v lednu do lyžařských středisek v Tatrách.

Po vydatném sněžení připadlo ve Vysokých Tatrách 25-30 cm přírodního sněhu. Na horách vládne dobré počasí, pro lyžaře je ve Vysokých Tatrách otevřených 23 sjezdovek a lyžuje se na 19 km tratí. Na Skalnatém plese dokonce vyrostli 4 obří sněhuláci, kteří jsou milou atrakcí zejména pro nejmenší návštěvníky. Vyfotit se s nimi pod Lomnickým štítem mohou všichni, kteří zavítají k horní stanici 15 místné kabinkové lanovky na Skalnatém plese.


Obří sněhuláci na Skalnatém plese

Sníh na sněhuláky se navážel už před Vánocemi, ale až v posledních dnech se ho podařilo vymodelovat do požadovaného tvaru. Rodinku 4 sněhuláků mámu, tátu a dvě děti stavělo 6 stavitelů. Autorem myšlenky je Adam Bakoš, sochař Tatranského ledového dómu na Hrebienku. Průměr sněhuláků je asi 5,5 metru. Rodinka obrů je v očekávání a do konce zimy se rozroste ještě o dalšího potomka.

Sáňkaři si užijí jízdu z Hrebienku

Zájmu lyžařů se těší lyžařská střediska na Štrbském Plese a v Tatranské Lomnici, kde je momentálně 65 – 70 cm sněhu a podmínky na lyžování jsou velice dobré. Ve Starém Smokovci se lyžuje na 40 cm sněhu a k dispozícii jsou 2 sjezdovky na Jakubkových lúkach. „Veríme, že ďalšia snehová nádielka nám pomôže otvoriť najdlhšiu sánkarsku dráhu z Hrebienka do Starého Smokovca. Na svoju tohtoročnú premiéru sa postupne pripravuje aj najstrmšia zjazdovka z Lomnického sedla, kde prírodný sneh pomaly pribúda. Na otvorenie najťažšej zjazdovky nám treba aspoň 1,5 metra prírodného snehu, takže čakáme ako zamieša karty predpovedaná arktická zima v najbližších dňoch“, uvedl Juraj Chovaňák, marketingový ředitel z Tatry mountain resorts, a.s.

Bohaté apres-ski a fresh track

Koncem minulého roku odstartoval v lyžařských střediscích denní aprés-ski program. Jeho součástí je už několik let exkluzivní večeře při svíčkách pod názvem Tatranská večera zážitkov. Na degustaci pětichodového menu ve výšce 1 170 m n.m. se hosté vyvážejí netradičně – taxíkem po sjezdovce. Speciálně upravený ratrak jezdí s návštěvníky na stanici Štart každou středu, pátek a v sobotu. Eufórii z první jízdy ještě před oficiálním spuštěním lanovek tzv. Fresh Track si mohou užívat ve čtvrtek a v neděli milovníci čerstvého menžestru a doslova nedotčené sjezdovky. Lyžařský den s Fresh Trackem začíná už v 7 hodin ráno. Zážitek z panenské sjezdovky ukončí snídaně na Skalnatém plese

Zdroj:

Tisková zpráva TMR, a.s.

Zajímavosti

  • Na 7 metrů vysoké sněhuláky, u kterých se malý lyžař cítí jako trpaslík se použilo 175 m3 technického sněhu
  • Sníh použitý na výrobu sněhuláků váží zhruba tolik jako 33 osobních aut.

Vyhledejte si ubytování


Související ubytování


  • Slovakia.travel
  • Horská záchranná služba
  • Union Pojišťovna
  • Liptov
  • Booking.com - rezervace ubytování v Tatrách
  • Slovakia Tatry
  • Alpenverein Edelweiss

Top

↑ nahoru