Nejkrásnější turistické trasy světa

Každý z nás má tolik vysněných míst!

Chodit na túry není jen o cestování. Člověk objevuje vybranou destinaci krok po kroku obklopený přírodou.Nejenom, že se při túře nadýcháme čerstvého vzduchu a uvolníme mysl, ale posílíme své srdce, svaly, snížíme tlak a vylepšíme si svojí celkovou rovnováhu.

Každý z nás má tolik vysněných míst, které by rád jednou v životě na vlastní oči rád viděl.

Nejkrásnější turistické trasy světa

PHOTO by Pxhere, Public Domain CC0

Túry po horách si oblíbily také známé osobnosti. Zdá se, že se ze skromné turistiky stal oblíbený druh cvičení a čištění hlavy v přírodě. Ne každý dává přednost pocení ve fitku. Stačí se podívat na Instagram a uvidíme osobnosti, jakými jsou herečky Kate Hudson a Cameron Diaz, génius Bill Gates, zpěvačka Lady Gaga, hráčka pokeru Liv Boeree nebo modelka Elle Macpherson, které "hikování" propadly.

Pokud se vám hodí trocha inspirace, kam se vydat, tady je výběr z několika nejkrásnějších a nejpopulárnějších tras na pěší turistiku. Některé jsou určené pro ostřílené pěší turisty, jiné se hodí pro příležitostné výletníky.

Jaro se blíží, proč si nenaplánovat túru vašich snů už dnes.

Sentiero Azzuro

Začněme krátkým úsekem na tak zvané "Modré cestě". Na pouhých 12 kilometrech se můžete pokochat pěti krásnými městečky podél pobřeží severní Itálie. Cesta opravdu není nijak zvlášť náročná a zvládnete ji během šesti hodin. Ovšem zastávky v malebných městečkách, ochutnávání vína a úžasného jídla vás zdrží. Samozřejmě se lze po cestě ubytovat a výlet si protáhnout. Krásné okamžiky by se neměly uspěchat, že?

Tour du Mont Blanc

Jednou z nejoblíbenějších tras na dlouhé pochody je evropská Tour du Mont Blanc, kterému se někdy říká "střecha západní Evropy". Její celková vzdálenost je 170 kilometrů a jde se přes tři nádherné země - Francii, Itálii a Švýcarsko. Cesta vede přes alpské vysokohorské louky s pestrobarevnými květinami, impozantní ledovcová údolí a náročné horské průsmyky. Po cestě jsou k vidění nejúžasnější ledovce, které lze v Evropě vůbec spatřit.

Trasa se dá ujít od sedmi do deseti dnů. Po cestě jsou horské chaty, takže s sebou nemusíte nosit těžký stan a nocujete a stravujete se pohodlně. Samozřejmě vyhlášená kuchyně výše zmíněných států jenom přispěje k životnímu zážitku z téhle túry.

Tour du Mont Blanc

PHOTO by Pxhere, Public Domain CC0

Lion´s Head v Kapském Městě

Stezka na "Lví hlavu" vás zavede na vyhlídku, odkud je jeden z nejkrásnějších pohledů na jihoafrické Kapské Město. Prochází se územím Národního parku Stolové hory a po cestě můžete obdivovat úžasně pestrou vegetaci. Přestože je úsek pouze 4 kilometry dlouhý, na závěr vyžaduje pár dovedností, jelikož je zakončen výstupem za použití kovových řetězů a žebříků. Celá túra trvá mezi 2 až 3 hodinami. Magické jsou ty za úplňkových nocí a jsou mimořádně oblíbené.

Araroa na Novém Zélandě

Neuvěřitelně rozmanitá túra Araroa vede přes oba ostrovy Nového Zélandu. Na tuhle cestu si musíte ale vyhradit dostatek času, celá trasa má vzdálenost úctyhodných 3 tisíc kilometrů, je tedy určená pouze pro velezkušené sportovce. Jistě, pokud nemáte tolik času nebo fyzickou kondici či dost zkušeností, můžete projít jenom jednu z její částí.

Araroa vede přes vysokohorské hřebeny, písečné pobřeží, savanovité úseky národních parků až po vulkanické oblasti. Původní maorská cesta je rozdělena na 160 úseků a vede ze špičky Severního ostrova až po cíp ostrova Jižního. Trvá zhruba pět měsíců a doporučuje se projít v letních měsících, tedy od října do dubna.

Základní tábor Mont Everestu v Nepálu

Zakončeme náš výčet královnou všech túr – výstupem k základnímu táboru (5 545 metrů) nejvyšší hory naší planety. Tahle destinace se stala snem pro tisíce nadšenců do pěší turistiky, ročně se to podaří kolem 40 tisícům z nich. Kdo by netoužil spatřit vrcholek nejmajestátnější hory.

Úžasný výstup se provádí z města Lukla na nepálské straně Everestu a 130 kilometrová vzdálenost se ujde v průměru mezi 12 až 14 dny. I když patříte mezi zkušené pěší turisty, rozhodně se doporučuje výstup s horským vůdcem nebo ve skupině.

Turisté se obdivují fascinující přírodní scenérii, v závislosti na sezóně lze spatřit třeba rozkvetlé rododendrony, v nichž rostou orchideje. Po cestě jsou buddhistické kláštery, a také řada penzionů, ve kterých můžete sami zažít pověstnou nepálskou pohostinnost a dokonce si dát i pivo.

Takže, výletu zdar!


  • Slovakia.travel
  • Horská záchranná služba
  • Union Pojišťovna
  • Liptov
  • Booking.com - rezervace ubytování v Tatrách
  • Slovakia Tatry
  • Alpenverein Edelweiss

Top

↑ nahoru