Nejlepší cyklisté budou na Slovensku při Tour de Pologne

Etapa závodu Kolem Polska vyvrcholí na Štrbském Plese.

Jen několik dní po skončení závodu Tour de France se nejlepší cyklisté objeví v etapovém závodu znovu. A jednu z etap 71. ročníku Tour de Pologne bude poprvé hostit i Slovensko. Cyklistická esa projedou z Oravy přes Liptov do Vysokých Tater.


Čtvrteční etapa projede pod Tatrami

Příznivci cyklistiky už 7. srpna uvidí na vlastní očit tempo profesionálních závodníků, protože v závodu prestižní série World Tour půjde o hodně. Pátá etapa Tour de Pologne směřuje ze Zakopaného na hraniční přechod Suchá hora/Chocholów na Oravu, kde bude speciální prémie. Dál na Liptov přejedou v Hutách (horská prémie) a pokračovat budou přes Liptovský Mikuláš a Liptovský Hrádek se dvěma rychlostními prémiemi až na okruh u Štrbského Plesa. Z Východné do cíle ještě absolvují 4x vrchařské prémie. Okruh před cílem projedou dvakrát a bude se na co dívat.

Reklama na obrazovkách

„Je to jedinečná šanca ukázať svetu krásy nášho regiónu. Preteky sa budú vysielať v priamych prenosoch na Eurosporte a uvidia ich milióny ľudí v 59 krajinách sveta. Tak ako to v etapových pretekoch býva, počas jednotlivých etáp divákom ukážu najzaujímavejšie miesta z okolia Liptova, Oravy a samozrejme Tatier, čo môže do budúcna pomôcť cestovnému ruchu a prilákať k nám turistov naozaj z celého sveta,“ vyjmenovává přínosy etapy Darina Bartková, ředitelka Oblastní organizace cestovního ruchu Region Liptov.

Polské, slovenské i české hvězdy na startu nechybí

Jednou z nejzářivějších hvězd letošní Tour de Pologne bude polský závodník Rafal Majka z týmu Tinkoff-Saxo, který se na letošní staré dámě stal králem vrchařů. Ukořistil dokonce dvě etapová vítězství a na domácím závodu chybět nechce. Ve stáji Omega Pharma - Quick Step je nominován Čech Petr Vakoč. Slováci budou na startu dva Peter a Martin Velitsovi, Peter Sagan bohužel chybí. Nakonec závod kvůli suspendaci UCI nepojede ani česká hvězda Roman Kreuziger, který v nominaci původně nechyběl.

Hvězdy ze stájí

Ze startovní listiny závodu Kolem Polska vás mohou zaujmout i jiné hvězdy profesionální cyklistiky. Závodit by měli Michael Matthews (Orica), Edvald Boasson Hagen (Sky), Paolo Tiralongo (Astana), Tyler Farrar (Garmin), Damiano Cunego (Lampre), Thor Hushovd (BMC), Robert Kiserlowski (Trek), Robert Gesink (Belkin) nebo Carlos Betancur (AG2R). Ale peloton je nabitý i dalšími nadějemi, možná se dočkáme i překvapivých vítězů.

Soutěžte svými fotografiemi

I když omezení dopravy na po dobu závodu na Oravě, na Liptově i na Štrbském Plese budou možná lidé vnímat negativně, pro jiné je to šance, jak si vydělat 300 €. „Počas preteku stačí urobiť zaujímavú fotku na tému ´svetová cyklistika na Liptove´ a umiestniť ju na stránku www.visitliptov.sk/tdp. Fotky sa budú zdieľať na sociálnej sieti facebook a majiteľ tej, ktorá si vyslúži najväčšiu popularitu, a ktorú vyberie odborná porota, získa odmenu 300 eur. Privítame zároveň akékoľvek kreatívne spestrenie podujatia, ktoré zviditeľní náš región a neohrozí priebeh a bezpečnosť pretekov,“ vyzývá diváky Petra Šuhajdová z Regionu Liptov.

Zdroj:

Tisková zpráva Regionu Liptov

Zajímavosti

  • Kvůli závodům se ve čtvrtek 7. srpna připravte na omezení na silnicích. Cyklisté by měli jet trasou Zakopané – Chocholow – Suchá Hora - Huty – Liptovské Matiašovce – Liptovský Trnovec – Liptovský Mikuláš – Podtureň – Liptovský Hrádok – Hybe – Východná – Važec – Štrbské Pleso projíždět přibližně v době od 13:40 do 18:30 hodin. Celková uzávěrka silnic by měla trvat asi 4 hodiny, ale zároveň bude dálnice na trase Liptovský Mikuláš – Mengusovce bez poplatku.

  • V cíli se můžete podívat na koncert skupiny Lavagance a výstavu elektromobilů.

Vyhledejte si ubytování


  • Slovakia.travel
  • Horská záchranná služba
  • Union Pojišťovna
  • Liptov
  • Booking.com - rezervace ubytování v Tatrách
  • Slovakia Tatry
  • Alpenverein Edelweiss

Top

↑ nahoru