Nejlepší věci, které můžete dělat na Slovensku

Sázka na skvělou letní destinaci

Letní prázdniny jsou v plném proudu a mnoho lidí v současné době řeší otázku, kam se vybrat na svou dovolenou. Někdo preferuje dovolenou u moře, no je i hodně takových, které láká třeba aktivní odpočinek někde v horách či jiný typ trávení svého volna.


Jednou z nejdostupnějších a nejpohodlnějších možností je bezpochyby dovolená u našich sousedů na Slovensku. Slovensko všichni dobře známe, no víme také, co všechno nám nabízí? Na to se podíváme právě v tomto článku.

Něco pro sportovní nadšence

Slovensko nabízí opravdu široké možnosti, a to pro jakýkoliv typ turismu. Na své si zde přijdou zejména milovníci sportu. Pokud patříte k lidem, kteří rádi uzavírají sportovní sázky, skvělou možností je například online sázková kancelář Tipsport, recenze má skutečné skvělé.

Pokud ovšem vyhledáváte aktivní formu sportovní aktivity, ideálním místem pro vás jsou například slovenské hory, konkrétně zejména Vysoké a Nízké Tatry. Tato destinace patří dlouhodobě mezi ty nejpopulárnější místa i pro české turisty a není se čemu divit. Nabízí skutečně všechno, co si může aktivní dovolenkář přát.

Skvělé je, že na své si zde přijdete, ať je vaše sportovní zdatnost na jakékoliv úrovni. Pro nejméně fyzicky zdatné jsou zde turistické trasy, které nabízí hezké výhledy na majestátné pohoří Vysoké Tatry, třeba procházka ze Štrbského plesa na Popradské pleso a mnoho dalších. Dále zde najdete například množství lanovek, které vás dopraví na skutečně dechberoucí místa. Tím nejlepším příkladem za všechny je určitě lanovka, která vede na Lomnický štít. Na Lomnickém štítu naleznete meteorologickou stanici, a dokonce i hotel, ve kterém si můžete dopřát noc s jedinečným pohledem na hvězdy. Prostě zážitek, jak se patří. Je pravdou, že takováto noc na „Lomničáku“ není nejlevnější záležitostí, no určitě stojí za to.

Gerlachovský štít v doprovodu horského vůdce

Pro sportovce, oblibující hory, je také atraktivní možností vylézt na nejvyšší vrchol Slovenska, Gerlachovský štít. Je ovšem potřebné myslet na to, že pro výstup na tento kopec vás musí doprovodit horský průvodce, jinak se dostat na toto místo není možné. Kromě Gerlachu však Tatry nabízejí množství jiných vrcholů, které vám dají zabrat, no můžete na ně vystoupit samostatně. Jedním z těch nejatraktivnějších je určitě Kriváň, náročný kopec, který se vám odmění skvělými výhledy jak na slovenskou, tak i polskou část pohoří.

Skvělé je, že Tatry jsou vhodnou destinací také pro milovníky luxusu, dnes zde najdete poměrně širokou škálu hotelů na vysoké úrovni, ve kterých se můžete nechat během své dovolené rozmazlovat a dopřát si relax v té nejlepší podobě.

Slovensko nabízí mnohem více než jen Tatry

I když jsou Vysoké a Nízké Tatry bezpochyby nejoblíbenější slovenskou destinací pro turisty nejen z České republiky, naši východní sousedé toho nabízejí mnohem více.

Mezi opravdu atraktivní cestovatelské možnosti patří několik slovenských jeskyní. Tou nejzajímavější a nejunikátnější je zřejmě Ochtinská aragonitová jeskyně. Jedná se totiž o jednu z pouze tří aragonitových jeskyní na celém světě. Tato národní přírodní památka je také součástí Světového dědictví UNESCO. Památkou UNESCO je také nádherná Dobšinská ledová jeskyně.

Abychom však nemluvili pouze o přírodních krásách, které na Slovensku lze najít, za návštěvu určitě stojí také skanzen Vlkolínec, který je památkovou rezervací lidové architektury. Je také součástí Světového dědictví UNESCO. Na tomto místě, které je těsně vedle města Ružomberok, se můžete přenést do minulosti a ponořit se do světa našich předků.

Slovensko nabízí skvělé možnosti také pro milovníky městské kultury, další součástí Světového dědictví UNESCO je totiž i středoslovenské město Banská Štiavnica. Toto místo vám nabízí skutečně hodně. Z každé strany na vás zde dýchá historie, no kromě toho Banská Štiavnica nabízí skvělé příležitosti i v oblasti gastronomie. Také zde najdete množství originálních kavárniček, ve kterých se určitě budete cítit velmi dobře.

Slovensko plné pokladů

Na to, abychom vám představili všechny krásy, které na Slovensku najdete, tento článek určitě nestačí. Snažili jsme se vám tedy říct něco alespoň o těch nejpopulárnějších a nejzajímavějších destinacích. Pokud se chystáte strávit svou dovolenou právě u našich sousedů, určitě nebudete litovat. Stačí si vybrat z našeho seznamu nebo si prostudovat další možnosti a vydat se za zážitky.

Vyhledejte si ubytování


Související ubytování


  • Slovakia.travel
  • Horská záchranná služba
  • Union Pojišťovna
  • Liptov
  • Booking.com - rezervace ubytování v Tatrách
  • Slovakia Tatry
  • Alpenverein Edelweiss

Top

↑ nahoru