Nejlepší z Liptova v mobilu

Novou aplikaci do mobilních telefonů připravili pro turisty, kteří míří na Liptov

Požadavky turistů se snaží splnit na Liptově. Spouštějí novou turistickou elektronickou aplikaci. Je určena pro uživatele internetu a mobilních telefonů, kterým poskytne maximum informací a zpříjemní tak pobyt v regionu pod Tatrami. Plánovat si program z hotele anebo z domova je od 3. července jednodušší.


Aplikace pro mobilní telefony i internet

Široka nabídka map, největší atrakce regionu, aktualizace informací a všech údajů v reálném času už při spuštění aplikacie. K tomu možnost nahrávat svoji vlastní trasu, její průběh, převýšení, dobu ujití a vzdálenost. To je pouze zlomek toho, co vše dokáže nová aplikace nabídnout uživatelům smartphonů i internetu. Takhle se na Liptově neztratíte. „Naším cieľom je postupne spojiť všetkých významných hráčov v oblasti cestovného ruchu v našom okolí. Jeden zo spôsobov je napríklad aj prostredníctvom tejto aplikácie. Dokázali sme prepojiť informácie o lyžiarskych strediskách s novinkami z prostredia tunajších akvaparkov, zaujímavosťami z miest a prírodnými atrakciami,“ pochvaluje novinku ředitelka Oblastní organizace cestovního ruchu Region Liptov Darina Bartková.

Nejen kolem Liptovské Mary

Jednou z prvních tras, kterou budou moci cykloturisté i díky aplikaci prozkoumat je 60 km dlouhá nová trasa kolem Liptovské Mary. Vede buď po málo frekventovaných cestách druhé a třetí třídy nebo polními nezpevněnými cestami, je vhodná pro horská a trekingová kola. „Spoznávanie intravilánov liptovských obcí s tradičnými kostolíkmi sa strieda s prechodmi rozľahlými lúkami a výhľadmi na vodnú hladinu. Nádhernú scenériu lemujú hrebene Nízkych, Západných a Vysokých Tatier. Turisti môžu napríklad navštíviť archeoskanzen Havránok, mini pivovar v Kvačanoch alebo pozostatky gotického kostolíka pri Bobrovníku, z ktorého ostala pre výstavbu Liptovskej Mary iba veža,“ doplnila Darina Bartková.

Stahujte na App Store i na Google Play

Aplikace je volně dostupná přes App Store (iOS) a Google Play (Android) a disponuje tzv. geo-fence funkcí. V případě zájmu uživatele upozorní, že se v jeho okolí nachází něco, co by ho mohlo zajímat, pokud se k tomuto místu přiblíží na určitou vzdálenost. Šikovná pomůcka funguje i případě, že aplikaci právě nepoužívá. Outdoor mapa je přístupná i na serveru mapa.visitliptov.sk.

Ulehčete si plánování

Dovolená na Liptově bude díky aplikaci pro mnohé návštěvníky jednodušší a každému může ulehčit cestu za množstvím ukrytých pokladů.

Zdroj:

Tisková zpráva Region Liptov

Zajímavosti

Aplikace vás upozorní na zajímavosti

Podobná turistická navigace zatím na Liptově chyběla. Její autoři se proto rozhodli dát dohromady nejen požadavky návštěvníků, ale zároveň jim poskytnout to nejlepší na malé ploše. „Aplikácia Liptov bude sprevádzať používateľov po najzaujímavejších miestach a trasách regiónu. Ide o novú webovú a mobilnú aplikáciu, ktorá ponúka interaktívne mapy s veľkým množstvom informácií o atrakciách, trasách, komerčných a nekomerčných prevádzkach v okolí. Návštevníkom Liptova poradí kedy, kde a čo sa dá v okolí robiť počas celého roka,“ říká k projektu manažerka Petra Šuhajdová.

Vyhledejte si ubytování


  • Slovakia.travel
  • Horská záchranná služba
  • Union Pojišťovna
  • Liptov
  • Booking.com - rezervace ubytování v Tatrách
  • Slovakia Tatry
  • Alpenverein Edelweiss

Top

↑ nahoru