Nová atrakce v Jasné změří lyžařům čas a natočí video

Lyžařům dělá radost měřená trať pod Chopkem.

Soutěživí lyžaři mohou vidět video ze své jízdy doplněné přesnou časomírou.

Skiaréna JasnáJasná měří lyžařům kilometry i čas

Středisko Jasná Nízké Tatry je opět o něco blíže k soutěživým lyžařům. Kromě lyžařské výzvy v počtu a statistikách odlyžovaných kilometrů Ski challenge v programu GOPASS, přibyla lyžařům nová služba v podobě videozáznamu slalomové jízdy a to v nové profesionální ski aréně na sjezdovce č.1 Pretekárska Priehyba – Záhradky.

Skiline ukáže nejlepší amatérské lyžaře

Prostřednictvím uživatelského účtu na internetovém portálu Skiline si lyžaři v Jasné budou moci porovnávat nejen statistické diagramy, sdílet fotografie ze svahu, či sledovat pořadí nejlepších lyžařů, ale nově jim portál Skiline připraví i videozáznam z jejich jízdy. Bezplatná služba slalomu s časomírou je vhodná pro širokou veřejnost, která se chce přiblížit k zážitku špičkového světového závodníka. A tak nejen lyžaři v Tatranské Lomnici ve Vysokých Tatrách, ale už i ti na Chopku mají svou ski arénu, která je vybavena profesionálními slalomovými brankami s časomírou. Lyžaři, kteří mají závodního ducha a chuť vyzkoušet si novou atrakci, mohou zamířit na severní stranu Chopku na část tratě Priehyba – Záhradky, kde na ně čeká 300 m dlouhá měřená trať.

300 metrový slalom

Trať je označena bezpečnostními sítěmi a dobře viditelná časomíra je umístěna při dojezdu, kterým lyžař projíždí. Videozáznam jízdy v ski aréně v Jasné je registrovanému lyžaři k dispozici na portálu skiline.cc. "Novinka poteší nielen užívateľov medzinárodnej platformy Skiline, ale aj širokú verejnosť, ktorá chce jednoducho zažiť pocit pretekára na trati, či sa len zabaviť s priateľmi pri porovnávaní si rýchlostných  časov.  Trať  v ski  aréne je postavená  tak,  aby  prechod  bránkami  zvládli začiatočníci, pokročilí lyžiari ale aj profesionálni jazdci. Možno práve na svahoch svetového Chopku, vyrastie ďalšia zjazdárska hviezda", uvedl Matej Hulej, ředitel střediska Jasná Nízké Tatry.

Lyžařská sezóna na Chopku ještě nekončí, středisko nabízí stále velmi dobré podmínky pro jarní lyžování.


  • Slovakia.travel
  • Horská záchranná služba
  • Union Pojišťovna
  • Liptov
  • Booking.com - rezervace ubytování v Tatrách
  • Slovakia Tatry
  • Alpenverein Edelweiss

Top

↑ nahoru