Nová Chata pod Rysmi aktuálně

Populární chata přináší lepší komfort i bezpečnost

Leto s v létě začala fungovat nová Chata pod Rysmi. Kompletní rekonstrukce je skoro u konce a na chatě už i přespíte.

+ Zobrazit více fotografií- Zobrazit méně fotografií

Úspěšné sbírka

Díky dobrovolným dárcům se podařilo vybrat k začátku letošního roku přes 30 000 €, což pokrylo stavbu kachlové pece a ještě zbylo na zařízení kuchyně, postele v noclehárně a další plánované výdaje. Rekonstrukce by měla být ukončena během tohoto léta včetně úklidu kolem chaty.

Letošní srpen na Rysech

O aktuální fotografie a dojmy se s námi podělil náš čtenář Robert Paluch z Jablunkova:

Na chatu "Pod Rysmi" jezdím pravidelně každý rok již patnáct let. Letos jsem zdolal tuto pro mě nejhezčí turistickou trasu v Tatrách se zvědavostí jaká bude chata po rekonstrukci. Již z dálky na vás svítí jasně červené okenice a výška chaty prozrazuje, že patro na spaní bude opravdu komfortní. Chata nyní působí moderně, ne tak romanticky jak dříve, avšak konstrukcí slibuje, že vydrží jakékoliv počasí a nikdo v podkroví nezmrzne ani v letním spacáku :-). To dokazují také solární panely na jižní stěně chaty.

Vcházím dovnitř a vítají mne krásná kachlovná kamna, dokonce s postelí a protože mám za sebou liják se studeným větrem, mám chuť si tam lehnout. :-) Dáváme s kamarády klasický horský čaj a přestože je chata kvůli dešti k prasknutí, užíváme její příjemnou atmosféru, která je nakažlivá pro všechny návštěvníky.

Po čtvrt hodině déšť ustává a tak se loučíme neradi s chatou a vyrážíme dolů na Popradské pleso, užívaje si tyrkysových "Žabích ples" a rozkvetlých zvonků alpských.

Tak ahoooj Chato Pod Rysmi!

Zajímavosti

  • dlouho se uvažovalo o postavení nové chaty na bezpečnější místě, které by neohrožovaly laviny z Ťažkého (Českého) štítu. Jednání ovšem nedopadla úspěšně, a tak bylo rozhodnuto stavět na místě staré chaty a vylepšit ochranu proti zničujícím lavinám (zesílená konstrukce, náběhový štít)
  • Chata pod Rysmi je nejvýše položenou horskou chatou na Slovensku. Nemá ovšem už prvenství v nejvyšší nadmořské výšce, kde je možno pohodlně přespat. V apartmánu na Lomnickém štítu si můžete lehnout cca o 380 metrů výše.

Vyhledejte si ubytování


Související ubytování


  • Slovakia.travel
  • Horská záchranná služba
  • Union Pojišťovna
  • Liptov
  • Booking.com - rezervace ubytování v Tatrách
  • Slovakia Tatry
  • Alpenverein Edelweiss

Top

↑ nahoru