Nová encyklopedie Tatry - příroda

Vychází 1. díl rozsáhlé tatranské encyklopedie. Výborný dárek pod stromeček!

Dvoudílná vlastivědná encyklopedie Tater soustředí jako vůbec první publikace svého druhu maximum informací o celém území Tater, o jeho přírodě, dějinách a kultuře.

+ Zobrazit více fotografií- Zobrazit méně fotografií

Vlastivědná encyklopedie

Nakladatelství Baset připravilo vydání rozsáhlé dvoudílné encyklopedie Tater. Tatry jsou bezesporu nejpopulárnějším pohořím na Slovensku, zpívá se o nich i v národní hymně Slovenska. Říká se o nich, že jsou to nejmenší velehory – na relativně malé ploše necelých 800 km2 se nachází téměř veškeré přírodní bohatství jako v mnohem rozlehlejších pohořích.

Unikátní pohoří

Tatry jsou nejvyšším pohořím v celém oblouku Karpat. Jsou krajinou vysokých skalních štítů, hlubokých dolin, krásných jezer, svérázné horské vegetace a domovem mnoha živočišných druhů, z nichž některé se už jinde v Evropě nevyskytují. Jejich unikátní přírodní hodnoty umocňuje bohatá a originální kultura lidí, usazených v průběhu staletí okolo nich v regionech Oravy, Liptova, Spiše a polského Podhalí.

%%full%%

Jako symbol obou zemí

Nejedna země se může pyšnit bohatstvím přírodních klenotů národních parků – hor a velehor, o hodně rozsáhlejších a vyšších než tyto slovensko-polské „nejmenší velehory světa“. Zřídka však najdete pohoří, které takovým způsobem a do takové míry srostlo s duchovními dějinami území a lidu při jeho úpatí natolik, že se stalo součástí jejich národní identity a oficiální i neoficiální symboliky.

První díl představuje přírodu

První díl encyklopedie, slavnostně představený 1.12. v Tatranské Lomnici, je zaměřen na přírodu, podává množství nejnovějších a kompaktních informací. Na jeho přípravě se podíleli renomovaní odborníci ze slovenské i polské strany hor. Druhý díl se chystá nakladatelství Baset vydat na podzim roku 2012 a bude popisovat oblast lidské činnosti (např. dějiny, kultura, ochrana přírody…)

Dvoudílná vlastivědná encyklopedie Tater soustředí jako vůbec první publikace svého druhu maximum informací o celém území Tater, tzn. Tater Západních, Východních (tj. Vysokých a Belianských) a polských, o jeho přírodě, dějinách a kultuře.

Vyhledejte si ubytování


  • Slovakia.travel
  • Horská záchranná služba
  • Union Pojišťovna
  • Liptov
  • Booking.com - rezervace ubytování v Tatrách
  • Slovakia Tatry
  • Alpenverein Edelweiss

Top

↑ nahoru