Po výběrovém řízení se nemění chataři

Ve Vysokých Tatrách nedošlo ke změnám nájemců chat. Všechna jména působí na chatách dále.

V letošním roce proběhlo transparentní výběrové řízení, které vybralo dle nejlepších nabídek chataře pro vysokohorské chaty. Nová jména se ale do výběru neprosadila. Svými nabídkami zvítězili zkušení chataři.

Téryho chataVýběrové řízení

Jen co oznámili společně spoluvlastníci chat SHS JAMESKST, že společně s firmou Turservis s.r.o., která chaty spravuje a pronajímá jednotlivým chatařům, připraví výběrové řízení na všechny pozice nájemců chat, vzniklo určité napětí, zda známí chataři svoje pozice obhájí.

Seznam chat:

Předchozí výběr nebyl příliš průhledný

Výběrové řízení bylo nutné, protože poslední koncept vybírání nájemců před 5 lety byl díky společnosti Turservis velice netransparentní. Tentokrát měli šanci všichni, kdo se přihlásili. Nešlo tak ani o formální potvrzení dosavadních jmen, ani o snahu vyměnit osazenstvo na chatách, spolumajitelé chat se snažili co nejvíce objektivizovat podmínky pro nájemce chat.

Hlasování bylo těsné

Přirozenou výhodu znalostí práce na chatě všichni stávající chataři beze zbytku využili ve svůj prospěch, i když hlasování o nabídkách bylo velmi těsné. Změny se tedy nedočkáme ani na jedné z chat. A to by byla možná škoda.

Viktor Beránek, který neměl ani soupeře, se příští rok dočká rekonstruované chaty, Miro Jílek také ukazuje, že ví dobře, co Téryho chata potřebuje. To samé se může tvrdit i o Juraji GantneroviĽudovítu Záhorovi.

Za 5 let znovu

Můžeme se těšit znovu za pět let, jak se připraví zájemci i chataři. Možná by některé z chat prospěla změna, možná turisté přece jen očekávají jiné služby než horolezci. Diskutovat o tom můžete i v naší diskuzi.

Vyhledejte si ubytování


  • Slovakia.travel
  • Horská záchranná služba
  • Union Pojišťovna
  • Liptov
  • Booking.com - rezervace ubytování v Tatrách
  • Slovakia Tatry
  • Alpenverein Edelweiss

Top

↑ nahoru