Přece jen letos rozjedou Lomnické sedlo

Nejvýše položená sjezdovka v Tatrách se nakonec letos ještě otevře.

Nejvýše položená sjezdovka Lomnické sedlo se rozjede. Letos poprvé.

Lomnické sedloRozjedou sjezdovku pod Lomnickým sedlem

Lyžařskému středisku v Tatranské Lomnici se přece jen podaří v tuto zimní sezónu otevřít nejvýše položenou a nejstrmější sjezdovku na Slovensku. Do Lomnického sedla se lyžařští fajnšmekři mohou vyvézt už od soboty 22. března a sjet dolů přes "Francouzskou muldu". Trasa začíná už v nadmořské výšce 2 190 m.n.m. Spuštění dlouho očekávané sjezdovky může už zhatit jen silný nárazový vítr.

Grilování a párty na sněhu i v lanovce

První jarní víkend bude ve Vysokých Tatrách ještě zima, ale lyžařský adrenalin a apetit rozpálí první jarní grilování na Skalnatém plese. Ti, kteří si budou chtít vychutnat grilované speciality či ochutnat produkty na sluneční terase, čeká malé překvapení. Z mezistanice lanovky Štart bude na Skalnaté pleso jezdit speciální 15-místná párty kabinka s hudební produkcí a světelnými efekty.

Evropský slopestyle na Štrbském plese

Víkend na Štrbském Plese bude ve znamení snowboardingu, jede se tu evropský pohár ve slopestylu. Ve středisku je připravený bohatý program a chybět nebude ani párty na svahu.

Dobré podmínky na lyžování

Horská střediska ve Vysokých Tatrách mají stále dobré podmínky na jarní lyžování. V Lomnickém sedle je 80 cm přírodního sněhu, na svazích v Tatranské Lomnici 55 cm a podmínky na lyžování ještě pořád velmi dobré. Lyžaři si užijí nejen jarní teploty, ale i jarní ceny skipassů. Nejvýhodnější ceny jsou v e-shopu GoPass. Štrbské Pleso má aktuálně 9 kilometrů středně náročných a lehkých sjezdovek a 65 cm sněhu, podmínky na lyžování velmi dobré.

Podrobně k aktivitám, sjezdovkám, lanovkám a službám ve Vysokých Tatrách na www.vt.sk.

Zdroj:

Tisková zpráva VT.sk


  • Slovakia.travel
  • Horská záchranná služba
  • Union Pojišťovna
  • Liptov
  • Booking.com - rezervace ubytování v Tatrách
  • Slovakia Tatry
  • Alpenverein Edelweiss

Top

↑ nahoru