Přes Tatry k himálajským výstupům

Z Tater vzešlo mnoho úspěšných horolezců. Vy k nim můžete také patřit.

Himalaya club oprášil starou cestu tatranců. Z Tater se dá pokračovat k nejvyšším vrcholům světa. První bude největší sopka Asie a chystá se i velký trek kolem osmitisícovek.

Slavkovský štítHimalaya club připravuje pro všechny milovníky zimy zajímavý program ve Vysokých Tatrách a v dalších horách na Slovensku i v zahraničí.

Přechod zimními Tatrami na lyžích

Himalaya club a horští vůdci vám přinášejí jedinečný zážitek ze zasněžených Tater. 7 denní  přechod na lyžích.

Cena: od 380 €

Cena zahrnuje: 6 x ubytování na horských chatách s polopenzí (snídaně, večeře), transfer ze Starého Smokovce, transfer z Popradského plesa.

Termíny:
1. termín: 18. března – 24. března 2013
2. termín: 8. dubna – 14. dubna 2013

Přechod zimními Tatrami na lyžích (Polsko)

Sedm dní na lyžích a k tomu nádherné výhledy na zasněžené Tatry z Tater. Horští vůdci vám přinesou jedinečný zážitek v Polských Tatrách.

Cena: od 370 €

Cena zahrnuje: 6 x ubytování na horských chatách s polopenzí (snídaně, večeře), 1x ubytování v Zakopaném se snídaní, 1 goralský večer, transfer ze Zakopaného na Siwou polanu a zpět.

Termíny:
1. termín: 9. – 16. březen 2013
2. termín: 30. březen – 6. duben 2013

Damávand – nejvyšší sopka Asie

Sopka Damávand se nachází asi 70 km na SV od hlavního města Íránu Teheránu a 70 km jižně od Kaspického moře. Je to 5671 m vysoký stratovulkán a je nejvyšší sopkou na Blízkém východu a v Asii. Skialpinistický výstup na Damávand patří mezi nejkrásnější výstupy na sopečné vrcholy.

Cena: od 1090 €

Cena zahrnuje: všechny transfery v Íránu, ubytování ve středisku Shemshak (podle programu), ubytování a stravování během výstupu (3 – 4 dny), ubytování v Teheránu, víza, služby íránské agentury

Termín:
5. – 17. dubna 2013

Aljaška v Pieninách

Toužili jste se někdy stát některým z hrdinů románů Jacka Londona? Vůdci a průvodci Himalaya clubu pro všechny "dobrodruhy" připravili skutečné aljašské dobrodružství. Kurz přežití v horách hostí Pieniny!

Cena: od 210 €

Cena zahrnuje: ubytování s celodenní polopenzí a instruktora

Termíny:
1. termín: 14. – 17. února 2013
2. termín: 7. – 10. února 2013

Trek Baltoro - K2 - Gondogoro La 2013

Himalaya club pro vás připravil unikátní treking v Himálaji a Karakoramu pod nejvyšší vrcholy světa. Během treku projdete kolem neuvěřitelných 41 vrcholů přes 6500 m a 5 vrcholů nad 8000 m, včetně K2 (8611 m) – druhé nejvyšší hory světa.

Termín: červen 2013

Zajímavosti

  • K2 je hodnocena jako nejtěžší osmitisícovka. Na vrcholu této hory byl zatím z Čechů jen Josef Rakoncaj (ale 2x!), Libor Uher a loni Pavel Bém. Je posledním vrcholem, který zbývá Radku Jarošovi k dosažení Koruny Himálaje. Trek Himalaya clubu vás pod horu zavede také.

Vyhledejte si ubytování


  • Slovakia.travel
  • Horská záchranná služba
  • Union Pojišťovna
  • Liptov
  • Booking.com - rezervace ubytování v Tatrách
  • Slovakia Tatry
  • Alpenverein Edelweiss

Top

↑ nahoru