Přichází zima: Jak si užít zasněžené Tatry

Destinace pro zimní dovolenou

Nejvyšší hory našich východních sousedů nejsou v Čechách narozdíl od Krkonoš či Alp příliš známé jako destinace pro zimní dovolenou.

+ Zobrazit více fotografií- Zobrazit méně fotografií

To ovšem ani zdaleka neznamená, že byste se jim proto měli vyhnout. Právě naopak. A pokud by vám snad chyběla inspirace, co přesně v Tatrách přes zimu dělat, můžete ji lehce načerpat na následujících řádcích.

Zimní dovolená

Pro mnoho Čechů to je již klasika: v létě do Chorvatska a v zimě do hor, obvykle do Krkonoš či Jeseníků. V posledních letech ovšem i mnoho našinců volí zahraničí jako destinaci pro jejich zimní dovolenou. Víceméně jen kvůli předsudkům jen málo z nich směřuje do Tater. Ty jsou přeci jen na letní dovolenou, že? Chyba! Je pravdou, že pěší turistika v Tatrách je během zimy sice nedostupná, ale ve stejnou chvíli se s prvními vločkami otevírají nové možnosti.

Skialpové túry

Pro aktivní turisty, kteří jsou jinak fanoušky pěších výletů, je v zimě v Tatrách asi nejlepší volbou skialpinismus. Přestože se dá v Tatrách i normálně běžkovat, velká převýšení a atraktivní terén v posledních letech láká více a více lidí spíše ke skialpinistickým túrám. Tento pohyb na speciálních lyžích ve volném terénu má ovšem svá pravidla, která správci největšího slovenského národního parku opravdu kontrolují. Jde ovšem i o vaši bezpečnost, takže by pro vás mělo být samozřejmé předem nahlásit svou trasu a prokázat se průkazem o vaší zdatnosti. Jinak je ale skialpinismus v Tatrách otevřen pro každého od konce prosince až do půlky dubna. V případě vyhlášení lavinového nebezpečí ovšem musíte zůstat v bezpečí vaší horské chaty.

Tatry jako turistická destinace

Ovšem ani to nemusí být konec vaší dovolené! Tatry jsou dnes opravdovou turistickou destinací. Většina hotelů je tak svým vybavením opravdu na světové úrovni. Leckde není problém si užít masáže či celé lázeňské zařízení nebo třeba zajít na luxusní večeři přímo ve vašem hotelovém komplexu. I pokud cestujete s menším rozpočtem, nemusíte věšet hlavu. Většina Tater je dnes zasíťována a díky novým pravidlům EU můžete i z toho nejlevnějšího hotelu užívat výdobytky připojení k internetu. V případě špatného počasí tak není nic jednoduššího než si pustit nějaký pěkný film anebo zavolat svým známým. Pustit se také můžete do světa hazardu. Atmosféra vysokohorského prostředí dozajista udělá své. Pokud váš hotel zrovna není vybaven reálným casinem, nezapomínejte, že stále máte svůj mobil s internetem a vyberte si online casino s touto stránkou.

Jakmile se vyčasí, můžete vyrazit zpět do terénu. Pokud holdujete spíše klasickému lyžování, tak jsou opět Tatry místem pro vás! V roce 1970 se zde dokonce odehrálo i mistrovství světa a nejeden dnešní ski areál v Tatrách je snadno zaměnitelný s těmi alpskými. Lyžovat se dá ve Vysokých i Nízkých Tatrách a ceny jsou víceméně srovnatelné s těmi českými. Jediné, na co si musíte opět dávat pozor, jsou tak laviny. V tomto ohledu se Tatry opravdu nevyplatí podceňovat. Koneckonců, počasí vám v Tatrách může zkřížit plány i během vaší letní dovolené.

Tatry mají co nabídnout

Jak již ale bylo zmíněno, nenechte se zmást předsudky a vězte, že za jakéhokoliv počasí v kterékoliv části roku mají Tatry opravdu co nabídnout. Pokud hledáte více inspirace, než jste nalezli v tomto krátkém článku, nebojte se porozhlédnout po celém našem webu. Naleznete zde opravdu velké množství tipů všeho druhu. A pokud jste již nyní v Tatrách, nejlepším řešením je zeptat se na doporučení na recepci vašeho hotelu. Je to právě možnost snadné komunikace se slovenským personálem a místní komunitou, která i dnes láká spoustu Čechů na Slovensko. Na závěr se sluší připomenou, že poptávka po zimní dovolené v Tatrách je opravdu velká. Pokud o ní tedy uvažujete, máte nejvyšší čas si zarezervovat pokoj nyní.

Vyhledejte si ubytování


  • Slovakia.travel
  • Horská záchranná služba
  • Union Pojišťovna
  • Liptov
  • Booking.com - rezervace ubytování v Tatrách
  • Slovakia Tatry
  • Alpenverein Edelweiss

Top

↑ nahoru