Přijedou lyžaři na Slovensko?

Lyžařská střediska jsou znovu přezbrojena. Dočkají se lyžařů?

Je až neuvěřitelné, kolik peněz dokázali proinvestovat v posledních letech tatranští podnikatelé, aby nalákali na svahy lyžaře. Přes půlmiliardy korun se topí v modernizaci areálů. Pomůže to Tatrám? Na co se můžeme těšit?


O lyžaře se bojuje pořád

Tatranské skiareály neustále bojují o lyžaře. Ve  Vysokých a Nízkých Tatrách se letos znovu investovalo do modernizace lanovek, vleků, umělého zasněžování, ubytovacích kapacit a služeb asi 21 milionů € (tj. přes půl miliardy korun).

Tatranští podnikatelé připravili pro lyžaře i speciální balíčky a slevy.

Investice TMR do areálů neustávají

Vynikají zejména masívní investice akciové společnosti TMR, která pumpuje finance do areálů pod Lomnickým štítem a také do nízkotatranského střediska Jasná. Jen za poslední tři roky investice ve Vysokých a Nízkých Tatrách činily celkem 45 milionů €. V Jasné i v Tatranské Lomnici se letos zprovozní nová šestimístná sedačková lanovka a zároveň se investovalo i do zasněžovací techniky nebo do parkovišť.

A pozor! Tentokrát část investic zamířila i do zlepšení kritizovaného zázemí pro lyžaře, otevřena byla nová restaurace s přívlastkem "dětská" nebo večerní klub pro tzv. aprés-ski. Správci areálu na Štrbském Plese otevírají samoobslužnou restauraci Slalom club. V Jasné je nové kluziště přímo pod sjezdovkami.

Na zimu jsou připraveni všichni

Na zimu se připravují i menší areály. V Bachledově dolině v této sezóně otevírají novou sjezdovku Hrebeň v Jezersku (délka 800 m) a také rozšířili parkoviště a prodloužili večerní lyžování. Prodlouženou dobu lyžování mají i v areálu Strednica ve Ždiaru.

Dočkají se Čechů?

Provozovatelé i hoteliéři doufají, že se letošní zima povede a přijede i více českých turistů. Ti už naznačili v létě, že se opět mohou do Tater vrátit. Možná i díky pobídce od Svazu lyžařů ČR. Svaz obdržel nabídku pro svoje členy na slevu sezónních skipasů.

Marketing slovenských skiareálů využívá všechny možné cesty, aby získal svoje zákazníky i u nás. Nahradí to loňský 20% propad návštěvnosti?

%%full%%

Zajímavosti

Zahájení sezóny

  • V letošním roce se spustila většina vleků v pátek 3.12 a lyžovalo se pouze za symbolické euro. Předpokládá se, že v plném provozu budou skiareály až o Vánocích, zatím běží jen vybrané vleky.
  • V největších střediscích se to opravdové "otevření zimní sezóny" teprve chystá, budou se slavnostně otevírat nové sedačkové lanové dráhy - ty zatím lyžaře ještě nevozí, probíhají na nich zátěžové testy.

Vyhledejte si ubytování


Související ubytování


  • Slovakia.travel
  • Horská záchranná služba
  • Union Pojišťovna
  • Liptov
  • Booking.com - rezervace ubytování v Tatrách
  • Slovakia Tatry
  • Alpenverein Edelweiss

Top

↑ nahoru