Průchodnost cest v Západních Tatrách

O víkendu se dostanete na obě chaty. Žiarska a Náruží jsou otevřeny.

O víkendu se dostanete v Západních Tatrách jen na chaty. Jinam kvůli kalamitě ne.

+ Zobrazit více fotografií- Zobrazit méně fotografií

Na víkend můžete vyrazit na túru, ale opatrně!

Před blížícím se víkendem, který konečně slibuje (a meteorologové to potvrzují) hezké slunečné počasí je třeba zjistit zda se vaše plánovaná trasa vůbec dá projít. Po 15. květnu je v Tatrách prakticky všechno jinak. Vichřice Žofie vykonala své.

Není jen sezónní uzávěra, ale zpracovává se také kalamita

Na vícerých turistických chodnících nejen platí sezónní uzávěra do 15.6., ale i probíhá těžba popadaných stromů po vichřici. Vůbec se proto nedoporučuje návštěva např. jižních dolin Západních Tater. Doliny Jalovecká, Bystrá a Kamenistá jsou až do odvolání neprůchodné. Turistická cesta na poľanu Červenec, kde najdete Chatu pod Náružím, je otevřená.

Na Žiarskou chatu jen během víkendu

I v populární Žiarské dolině budete moci v sobotu a v neděli projít dolinou až na chatu. Ale v pracovní dny je tu cesta uzavřená. Bude tu probíhat odtěžení popadaných stromů a cesta se znovu uzavře. Projít nebudete moci ani po Tatranské magistrále, která vede podhořím celých Západních Tater a dále pokračuje do Vysokých. V celé délce je tu cesta uzavřena.

Ve Vysokých je situace obdobná

Správce turistických cest, kterým jsou Státní lesy TANAPu, vydal seznam turistických cest, které jsou v národním parku zpřístupněny i po kalamitě a které jsou uzavřeny. Pečlivě si podle toho naplánujte trasu túry.

Horská služba varuje

Horská záchranná služba upozorňuje turisty a návštěvníky Tater, aby zbytečně neriskovali a spadané stromy nepřelézali. Na místa, kde probíhá těžba nevstupujte a řiďte se pokyny správců národního parku. 

Zdroj:

Tisková zpráva HZS


  • Slovakia.travel
  • Horská záchranná služba
  • Union Pojišťovna
  • Liptov
  • Booking.com - rezervace ubytování v Tatrách
  • Slovakia Tatry
  • Alpenverein Edelweiss

Top

↑ nahoru