První lyžování ve Vysokých Tatrách si užili na Štrbském Plese

O týden později se přidává i Tatranská Lomnica

7. prosince odstartovala sezóna na Štrbském Plese. O týden později je připraveno velkolepé otevření lyžařské sezóny ve středisku v Tatranské Lomnici.

Skvělá zpráva pro milovníky vysokotatranského lyžování. Ano, sezóna se rozbíhá a postupně se přidávají k Jasné pod Chopkem další areály, kde se lyžuje nebo běžkuje.

Štrbské Pleso už jede

Na Štrbském Plese jsou od prvního prosincového pátku v provozu tři sjezdovky. Interski, Turistická i Junior. "Snehové podmienky na týchto troch zjazdovkách sú veľmi dobré, snehová pokrývka je vo výške 45 centimetrov. Lyžovačka by to mala byť naozaj dobrá," zhodnotil vedoucí horského střediska Štrbské Pleso Peter Tomko. Jak dodal, na zasněžování sjezdovek se stále intenzivně pracuje.

Exhibice tenistů

Exhibice tenistů

Už den po otevření střediska v sobotu 8. prosince si na svahu změřili síly nejlepší slovenští tenisté v zábavné disciplíně "paralelní lyžařsko-tenisový sjezd". Vidět jste mohli Miloslava Mečíře, Mariána Vajdu, Karla Becka ale i Čechy - Leoše Friedla a Václava Roubíčka. "V tomto termíne budú v Tatrách aj Lacko, Gomboš, Schmiedlová a Kužmová – veríme, že v sobotu prídu svojich kolegov povzbudiť na svah," zval Branislav Stankovič, organizátor akcí ATP Challenger tour Poprad - Tatry.

V Tatranské Lomnici se začíná 15. prosince

V Tatranské Lomnici se lyžovačka spustí 15. prosince. V sobotu je připraveno i velkolepé otevření sezóny. Návštěvníky střediska přenese do období 30.-40. let 20. století. "V stredisku Tatranská Lomnica budú návštevníkom k dispozícií osobní poddaní, ktorí im s úsmevom pomôžu s prenosom  lyžiarskej výbavy, oprášia ich od snehu, pomôžu s navoskovaním lyží, či s naleštením lyžiarok," jmenoval manažer obchodu a marketingu pro Vysoké Tatry Lukáš Brodanský.

Ski opening

Poddaní návštěvníky dokonce zahřejí čajem či dekou, vystrčí na lanovku, či ven z ní. "Samozrejmosťou bude aj kráľovská starostlivosť počas cesty lanovkou, kedy služobníctvo pripraví jedinečnú atmosféru v podobe rozdávania slnečných okuliarov, aktuálnych novín, alebo pre tých viac bojazlivých aj pohárik na spríjemnenie cesty," dodává Brodanský. Zahájení programu je naplánováno na 8:20 v podobě animací, tanečního vystoupení a slavnostního otevření lanovky. Tento rok je připravena i lahůdka pro sběratele. Speciální edice bankovky s nulovou hodnotou a motivem Lomnického štítu. "V predaji bude počas celého dňa na Skalnatom plese. V rámci predaja bankovky s nulovou hodnotou bude počas celého dňa pripravený program 75 Tajomstiev lanovky na Skalnatom Plese," uzavřel Brodanský.

Zdroj:

Tisková zpráva TMR, a.s.

Vyhledejte si ubytování


  • Slovakia.travel
  • Horská záchranná služba
  • Union Pojišťovna
  • Liptov
  • Booking.com - rezervace ubytování v Tatrách
  • Slovakia Tatry
  • Alpenverein Edelweiss

Top

↑ nahoru