První lyžování začíná v pátek

Nejdříve se lyžaři objeví na sjezdovkách na Chopku a na Štrbském Plese

V pátek 1. prosince odstartuje lyžařská sezóna na Chopku a na Štrbském Plese. V Tatrách už je více než 40 cm sněhu a první sníh bude spojený i s otevírací párty. Ta se odehraje v Jasné pod názvem Winter Music Opening.

Ostrý start již v pátek

V pátek 1. prosince odstartuje lyžařská sezóna v Jasné a na Štrbském Plese! Na obou stranách Chopku se v pátek začíná lyžovat na 6 sjezdovkách (5a traverz z Lukové - část sjezdovky Turistická, 2a Májová Rovná Hoľa - Priehyba, 2b Májová Priehyba - Jasná, 13 Biela Púť, 34c Panorama Chopok - Predné Dereše a 34b Panorama Predné Dereše - Kosodrevina). Na Štrbském Plese budou v provozu 3 sjezdovky Interski, Turistická, Junior a předpokládá se i spuštění Esíčka.

Lyžování na Chopku

Párty na sněhu Winter Music Opening

Výška sněhu na upravených lyžařských tratích dosahuje 40 cm sněhu, na některých místech i více. Pokud bude počasí i nadále nakloněno technickému zasněžování, pak lyžaři mohou již v pátek očekávat, že se bude lyžovat až z Chopku z nadmořské výšky 2 004 m n.m. Oficiální otevření sezóny v lyžařském středisku Jasná pokračuje v sobotu 2. prosince velkolepou party v hudebním klubu Happy End s názvem Winter Music Opening. Na parketu se od 21 hodin představí hudební králové a to ve stylu legendárních hitů světové kapely Queen. Famózní Queenie show doprovodí nejlepší slovenský DJ´s. DJ EKG, EAST LUKE a PABLIK spolu s tanečnicemi ve velkolepých kostýmech roztančí taneční parket a spolu s Credance - Baroque, vzdušnou akrobacií Vertigo, hudebním kvartetem Adventure Strings dotvoří atmosféru fantastického Winter Music opening.

Tatranský ledový dóm

Zimní sezónu ve Vysokých Tatrách otevře již popáté v pátek 8. prosince nejnavštěvovanější atrakce Tatranský ledový dóm na Hrebienku. Tento rok se ledová bazilika nese v tématu pocty rodině a je inspirována španělskou katedrálou Sagrada Família.

Lanovky v lyžařském středisku Tatranská Lomnica ve Vysokých Tatrách budou v denním provozu od soboty 9. prosince. V tomto termínu se předpokládá už i postupné otevření sjezdovek.

Zajímavosti

  • Kapela Queenie, která koncertuje po celé Evropě, reprezentuje absolutní špičku svého žánru v celosvětovém měřítku.

  • Slovakia.travel
  • Horská záchranná služba
  • Union Pojišťovna
  • Liptov
  • Booking.com - rezervace ubytování v Tatrách
  • Slovakia Tatry
  • Alpenverein Edelweiss

Top

↑ nahoru