Rainerovu útulnu bude spravovat Petras mladší

Vítězně pro Petra Petrase dopadl boj o chatu, Rainerku bude spravovat jeho syn.

Rainerovu útulňu bude spravovat Peter Petras mladší. V práci bude pokračovat syn úspěšného chataře a už plánuje první změny. Jeho otec bude prý hrát roli ducha chaty dokud bude moci. Pronajatou ji budou mít na 10 let.


Rainerku spravuje Petras mladší

Veřejnou soutěž na pronájem Rainerovy útulny vyhrála nabídka Petra Petrase mladšího. Pronájem chaty je na 10 let. Rainerova chata, nejstarší v Tatrách, byla letos terčem zájmu médií právě z důvodu nové soutěže na nájemce chaty. Hrozilo, že otec nového chataře přijde o 14 let úsilí dát chatu dohromady. Přitom ovšem majetkově patří chata pod Státní lesy TANAPu.

Výhra na dalších 10 let

Pozitivní zpráva pro rodinu Petra Petrase je, že chata je na delší dobu opět v jejich rukou, ze kterých i vstala z mrtvých. Do soutěže šel ale s nabídkou už jeho syn. Starší z obou chatařů už chce předat svoji práci do ruky syna. Přece jen charismatickému Petrovi Petrasovi, kterého pravidelně zdobí goralský klobouk, je již 68 let. Podle informací ze Státních lesů Tatranského národního parku se do soutěže přihlásili tři ucházeči. Jedině ale pan Petras mladší splnil zákonem stanovené podmínky. Za pronájem budou nově platit 1500 € ročně. Dříve to bylo ale podstatně méně, platili pětinu nové částky.

Změny čekají nejmenší chatu

Na chatě se staronoví chataři chystají udělat několik změn. Za prvé chtějí vyměnit dlažbu a udělat pořádnou dřevěnou podlahu. Potom je čeká drenážování okolo chaty, aby do ní nezatékalo a neodkladná je i oprava střechy chatky. I tudy hrozí, že poteče voda.

Na Tři krále betlém bude

Tradiční sněhový betlém, který pravidelně staví Peter Petras u útulny bude stát i příští rok. A znovu se můžeme těšit i na obří sněhovou Velikonoční kraslici, pokud to sněhové podmínky dovolí.

Zajímavosti

  • Případem Rainerovy chaty se zabýval i ministr hospodářství Ľubomír Jahnátek.

Vyhledejte si ubytování


Související ubytování


  • Slovakia.travel
  • Horská záchranná služba
  • Union Pojišťovna
  • Liptov
  • Booking.com - rezervace ubytování v Tatrách
  • Slovakia Tatry
  • Alpenverein Edelweiss

Top

↑ nahoru