Rekordní počet nových stromků pod Svišťovkou

Nejvíce stromků v jednom dni vysadili na kalamitní ploše pod Svišťovkou.

Na kalamitní ploše pod Svišťovkou včera přibylo 5200 kusů sazenic stromů. Jde o nový slovenský rekord v kategorii „Najviac vysadených stromčekov za jeden deň“. Společně se o to postarali lesníci Státních lesů TANAPu se zaměstnanci společnosti Lidl Slovenská republika v.o.s. Podařilo se jim tak více než zdvojnásobit dosavadní maximum. Takže vítejte v LIDL lese!

Co kolík, to sazeniceVoda pro stromy přinesla nové sazenice do hor

Obchodní řetězec díky svým zákazníkům a kampani „Voda pre stromy“ v tomto roce daroval na obnovu zničeného lesa v Tatranském národním parku 75 000 stromků. V rámci iniciativy „Voda pre stromy“ věnoval Lidl na koupi a výsadbu sazeniček jeden cent za každou prodanou 1,5 l láhev minerálky. „Verili sme, že kampaň ’Voda pre stromy’ bude úspešná, ale realita vysoko prekonala naše očakávania. Teší nás, že vďaka pozitívnej odozve medzi našimi zákazníkmi sme mohli nadviazať na minuloročný dar 25 000 sadeničiek a strojnásobiť toto číslo,“ uvedl generální ředitel společnosti Lidl Stanislav Čajka. Od roku 2004 se už šestnáct soukromých společností nejen finančně, ale i prací vlastních zaměstnanců zapojilo do obnovy kalamitního území Tatranského národního parku.

Přijde řada na další druhy stromů

V tomto roce vysadí Štátne lesy TANAPu na spravovaném území Tatranského národního parku téměř 485 000 sazenic. Největší zastoupení bude mít smrk, ale v porovnání s minulostí bude kladen důraz i na další zvyšování zastoupení zejména modřínu, jedle, javoru, borovice, buku a jilmu, které mají přispět ke zvýšení stability a biologické rozmanitosti nově založených lesních porostů. Předpokládá se, že sazenice budou použity na výměře asi 200 ha lesních pozemků. Na poloviční ploše se počítá s přirozením zmlazením a tato plocha se může připočítat k již obnoveným 3 900 ha lesa, který poškodila větrná kalamita i kůrovec.

Zdroj:

Tisková zpráva ŠL TANAPu

Zajímavosti

  • Společnost Lidl byla v minulosti často obviňovaná ze zbytečného kácení stromů při stavbách nových supermarketů. Tohle je možnost, jak tuhle pověst trochu změnit. Nad Kežmarskými Žlaby zavítejte do LIDL lesa!

Vyhledejte si ubytování


  • Slovakia.travel
  • Horská záchranná služba
  • Union Pojišťovna
  • Liptov
  • Booking.com - rezervace ubytování v Tatrách
  • Slovakia Tatry
  • Alpenverein Edelweiss

Top

↑ nahoru